Ekologiczny hotel zachęca gości do pedałowania - EKOLOGIA - DANIA - HOTEL - KOPENHAGA - INTERCONTINENTAL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ekologiczny hotel zachęca gości do pedałowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ekologiczny hotel zachęca gości do pedałowania

Ekologiczny hotel zachęca gości do pedałowania

Duński hotel wpadł na pomysł, by oferować darmowy posiłek gościom, którzy wsiądą na rowerek treningowy i wyprodukują przynajmniej 10 watogodzin energii elektrycznej - informuje Reuters. 

Crowne Plaza Copenhagen Towers jest pierwszym hotelem, który zainstaluje na swoim terenie dwa rowerki treningowe podłączone do generatorów.

"Każdy, kto wyprodukuje dla hotelu 10 watogodzin lub więcej otrzyma bezpłatny posiłek. Będzie to dla gości zachęta nie tylko do aktywności fizycznej, ale też przyczyni się do zredukowania ich śladu węglowego oraz oszczędzenia energii elektrycznej i pieniędzy" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez hotel.

Po wysiłku ma być serwowane jedno z głównych dań w menu hotelowej restauracji o wartości około 240 koron duńskich (około 120 zł). Rzeczniczka hotelu Frederikke Tommergaard podkreśliła, że na darmowy posiłek będą mogli liczyć tylko goście, którzy opłacili pobyt.

Zlokalizowany w odległości pięciu minut od lotniska Kopenhaga-Kastrup hotel jest znany z tego, że całą zużywaną energię czerpie ze źródeł odnawialnych. Rowerki zostaną uruchomione w nim już 19 kwietnia.

Władze hotelu liczą na to, że pomysł spotka się z entuzjazmem i elektryczne rowery pojawią się również w innych miejscach należących do InterContinental Hotels Group. KOC

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Rutka
Sama bym chętnie popedałowała dla tak szczytnej idei! Świetny pomysł!
No avatar
stodwadzieścia kilo
Posiłek a potem wysiłek a nie odwrotnie
No avatar
Gość
Proste i genialne!
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl