Zagarki Seiko z bateriami słonecznymi - JAPONIA - OGNIWA SŁONECZNE - PV - SEIKO - ZEGAREK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zagarki Seiko z bateriami słonecznymi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zagarki Seiko z bateriami słonecznymi

Zagarki Seiko z bateriami słonecznymi

Seiko Watch Corp wypuści "hybrydową" serię zasilanych energią słoneczną zegarków już 14 maja 2010 w Japonii.

W przeszłości firma ukrywała ogniwa pod kolorowymi płytkami wykonanymi z żywicy. Tym razem zastosowano przezroczysty materiał, a ogniwa są widoczne.

Seiko wdrożył takie wzornictwo aby zainteresować grupę ludzi w wieku 20 do 30 lat, która jak wiadomo ma wysoką świadomość o ekologii.

Nowe zegarki pojawią się w 10 typach. Ich cena wahać się będzie pomiędzy 19,950 a 25,250 ¥ (około 615-780 zł). W pełni naładowany jest w stanie pracować około 6 miesięcy.

techon.nikkeibp.co.jp

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
Baterię w zegarku kupuje się za 20 pln wymienia raz na 2-3 lata. Według mnie OZE są świetnym rozwiązaniem. ale BEZ PRZESADY. Te zegarki wyglądają co najmniej tandetnie. W podobnej cenie kupisz podróbkę Rolexa (około 250$) fakt faktem mają mechanizm o wiele gorszy niż oryginały ale i kosztuję 50 razy mniej i również są EKO, ponieważ to zegarki nienakręcające się(brakuje mi fachowej terminologii). Nakręcony na maxa działa minimum 2 dni. powiesz że mało? to po komuś zegarek jeśli w ciągu 2 dni go nie nosi. Prezentują się też o wiele lepiej niże to co tu widać, design zegarka z odpustu za 5 ziko. Tu
http://allegro.pl/19883_mechaniczne_automatyczne.html
ponad 2200 eko zegarków
No avatar
No, wreszcie prawdziwa ekologia na miarę toksycznych świetlówek energooszczędnych. Zamiast wymieniać baterię raz na 4 lata wystarczy wymienić akumulator raz na 8 lat (tak przynajmniej zalecał Casio). Ja lubię swojego Protrek'a, ale ogniwo PV traktuję bardziej jak bajer - fajnie, że mam wskaźnik naładowania.

Ale spoko, ekooszołomy w odpowiednim wieku to kupią i będą chwalić pod niebiosa, Seiko zgarnie niezłą kasę, która przynajmniej nie zasili konta Greenpeace'u.
Wszyscy zadowoleni.
Jest okejka.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl