Studencki Festiwal Nauki na Śląsku - KATOWICE - FESTIWAL NAUKI - UNIWERSYTET ŚLĄSKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Studencki Festiwal Nauki na Śląsku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Studencki Festiwal Nauki na Śląsku

Studencki Festiwal Nauki na Śląsku

26 kwietnia rozpocznie się Studencki Festiwal Nauki na Uniwersytecie Śląskim, który potrwa do 29 kwietnia. W tym czasie w Katowicach zorganizowany zostanie Jarmark Wiedzy, a w pięciu miastach związanych z UŚ odbywać się będą ciekawe wykłady, warsztaty, dyskusje. Poza tym uczelnia udostępni swoje biblioteki i laboratoria wszystkim zainteresowanym. 

Szóstą edycję festiwalu początkowo zaplanowano na 12-15 kwietnia. Termin zmieniono jednak ze względu na żałobę narodową, którą ogłoszono po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem - zginęli w niej wszyscy pasażerowie delegacji, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Wśród wykładów i warsztatów, które odbywać się będą w Katowicach, Sosnowcu, Rybniku, Cieszynie i Chorzowie, znajdją się między innymi pokazy robotyki, warsztaty z fotografii otworkowej i z analizy snu, wykłady o samurajach i sztucznych narządach, a także dyskusje o organizmach genetycznie modyfikowanych i o interakcji człowieka z komputerem.

W tym roku myślą przewodnią Studenckiego Festiwalu Nauki będzie wdrażanie innowacyjnych technologii. "To, co dzieje się w zamkniętych laboratoriach, salach seminaryjnych, aulach i gabinetach doświadczalnych, znajduje szerokie zastosowanie w gospodarce. Festiwal Nauki jest doskonałą okazją do zaprezentowania tej nauki, która służy ogólnemu rozwojowi otaczającego nas świata" - uważają organizatorzy z Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego oraz Działu Informacji i Promocji uczelni.

W czasie Jarmarku Wiedzy - na ulicy Bankowej w Katowicach - powstanie miasteczko namiotowe, w którym studenci będą prezentować wyniki swoich badań. Podczas tego wydarzenia odbędą się badania emisji głosu, rekonstrukcja obrony Katowic z czasów II wojny światowej, prezentacja buntu hipisów i słowiańskiej wioski, a także pokaz eksperymentów fizycznych.

Z kolei głównym tematem Dni Socjologii będzie "socjologia wizualna". Program ma nawiązywać do tego, co w tej dziedzinie nauki jest widoczne, utrwalone i zapisane za pomocą fotografii, filmu czy obrazu.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.knsus.us.edu.pl

Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Nauki UŚ odwiedziło 25 tys. osób. Goście zwiedzali uczelnię, uczestniczyli w badaniach, a także oglądali pokaz tańców średniowiecznych i zwiedzali staropolską wioskę.

Organizatorzy mówią, że ich Festiwal jest jedyną w regionie imprezą popularnonaukową, integrującą środowisko akademickie ze światem biznesu. Poprzez takie inicjatywy Uniwersytet Śląski chce także zaprezentować swoją ofertę naukową i zachęcić do studiowania w murach uczelni.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie: http://www.festiwalnauki.us.edu.pl/ LT

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl