W Warszawie zinaugurowano obrady Stowarzyszenia Studentów BEST - NAUKA - STUDENCI - WIEDZA - TECHNICZNE - BEST - UCZELNIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności W Warszawie zinaugurowano obrady Stowarzyszenia Studentów BEST
drukuj stronę
poleć znajomemu

W Warszawie zinaugurowano obrady Stowarzyszenia Studentów BEST

W Warszawie zinaugurowano obrady Stowarzyszenia Studentów BEST
źródło: BEST Warszawa

250 najaktywniejszych członków międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów BEST z 83 europejskich uczelni technicznych rozpoczęło w piątek w Warszawie obrady XXVIII General Assembly - największego i najbardziej prestiżowego organu decyzyjnego Stowarzyszenia. Oficjalna inauguracja odbyła się na Politechnice Warszawskiej.

"Oczekujemy, że wyjedziecie stąd zainspirowani wieloma ideami, które pojawią się podczas naszych dyskusji, a potem sami zainspirujecie nimi innych" - powiedział do studentów David Salamon, prezes Stowarzyszenia BEST.

Jak powiedziała PAP, Agnieszka Cichecka, przedstawicielka Stowarzyszenia BEST, podczas 7 dni obrad General Assembly w Paprotni - między 1 a 7 maja - członkowie Stowarzyszenia będą debatowali na temat przyszłości organizacji i rozwiązywali jej aktualne problemy. "Najważniejszą sprawą będzie wybór nowego międzynarodowego zarządu" - powiedziała. "Jest to zjazd zamknięty, bo w debatach mogą wziąć udział jedynie osoby, które są członkami Stowarzyszenia" - dodała.

Jak zaznaczyła Cichecka, General Assembly of BEST po raz pierwszy zorganizowano w Polsce 13 lat temu. "Dla członków stowarzyszenia i grupy lokalnej to jest bardzo duży prestiż" - zaznaczyła przedstawicielka BEST.

W tym roku do Polski na obrady XXVIII General Assembly przyjechało 250 studentów - członków stowarzyszenia, oraz delegaci z poszczególnych ośrodków BEST i międzynarodowy zarząd. "W sumie podczas tych wszystkich dni Warszawę i podwarszawską Paprotnię odwiedzi około 300 osób" - powiedziała Cichecka.

Podczas piątkowej inauguracji prof. Jose Carlos Quadrado, wiceprzewodniczący European Society of Engineering Education. Pytał studentów, dlaczego wybrali ten rodzaj kariery, zainteresowali się technologią, i czy znają jakiegoś inżyniera, który stał się sławny i bogaty.

W odpowiedzi na te pytania zauważył, że współcześni ludzie wciąż potrzebują nowych technologii, zwłaszcza tych, które umożliwiają komunikowanie się między ludźmi. "Jeżeli chcecie być sławni, to występujcie na scenie, ale jeśli naprawdę chcecie zmienić świat, zainteresujcie się inżynierią i technologią" - mówił prof. Quadrado.

Choć oficjalna inauguracja General Assembly odbyła się w piątek, to po raz pierwszy studenci spotkali się już 29 kwietnia. "W czwartek odbywała się debata, poświęcona innowacyjności oraz tzw. Round Table, czyli spotkanie członków stowarzyszenia z przedstawicielami firm" - powiedziała Cichecka.

Jak wyjaśniła, Stowarzyszenie podejmuje działania, umożliwiające rozwój tzw. soft skills wśród studentów. "Chcemy też zdobywać wiedzę, która pomoże nam w przyszłej karierze inżynierskiej. Zamierzamy też pozyskiwać coraz więcej osób, współpracujących z BEST z coraz większej liczby krajów Europy" - wyliczała.

W jaki sposób można zostać członkiem BEST? Rozmówczyni PAP, wyjaśniła, że w ciągu roku akademickiego przeprowadzane są dwie rekrutacje członków. "Te osoby, które chcą działać na arenie międzynarodowej, po roku czy dwóch przesyłają swoje listy motywacyjne do prezesów ich lokalnych grup. W ten sposób wyłania się najaktywniejszych członków Stowarzyszenia" - opisała Cichecka.

Stowarzyszenie organizuje wiele imprez, m.in. Inżynierskie Targi Pracy; kursy naukowe w 83 lokalnych grupach w całej Europie; tzw. spotkania z pracodawcą.

BEST - Board of European Students of Technology - to międzynarodowa, pozarządowa organizacja studencka. Idea powołania organizacji pojawiła się w 1987 roku w Sztokholmie, podczas europejskiej konferencji dla studentów matematyki i fizyki. Narodził się wówczas pomysł organizowania co pół roku tzw. International Week, umożliwiającego współpracę studentów z europejskich uczelni. Dwa lata później powołano organizację BEST.

Obecnie Stowarzyszenie skupia około 2 tys. członków z 83 lokalnych grup w 30 europejskich krajach. Członkami Stowarzyszenia są również studenci z Wenezueli, Kanady czy Chin. W Polsce istnieje 6 grup lokalnych, które działają m.in. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechnikach: Warszawskiej, Gdańskiej, Śląskiej, Łódzkiej i Wrocławskiej.

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Bardzo ciekawa inicjatywa. Jeśli interesuje cię nauka matematyki w Warszawie to polecam Preply. Więcej informacji znajdziesz na http://autorzy365.pl/8-ksiazek-do-nauk
i-logicznego-matematycznego-myslenia_a
2834
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl