Warszawscy studenci wygrali zawody samolotów bezzałogowych w USA - POLITECHNIKA WARSZAWSKA - STUDENCI - USA - SAMOLOT - BEZZAŁOGOWY - ZADOWY - SAE - MEIL PW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Warszawscy studenci wygrali zawody samolotów bezzałogowych w USA
drukuj stronę
poleć znajomemu

Warszawscy studenci wygrali zawody samolotów bezzałogowych w USA

Warszawscy studenci wygrali zawody samolotów bezzałogowych w USA
źródło: Źródło: Koło Naukowe SAE Wydziału MEiL PW

Bezzałogowy samolot KIWI, skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej, zajął I miejsce w międzynarodowych zawodach Aero Design 2010, na których zadaniem było przeniesienie przez samolot jak największego ciężaru. Zawody odbyły się w dniach 30 kwietnia - 2 maja w Fort Worth w Texasie w USA.

Aero design są organizowane co roku przez Society of Automotive Engineers (SAE International) skupiające 90 tys. inżynierów z całego świata. Zadaniem uczestniczących w nich studentów jest samodzielne zaprojektowanie i budowa samolotu bezzałogowego, który uniesie możliwie największy ciężar. Urządzenie z pełnym obciążeniem musi wykonać okrążenie nad lotniskiem i bezpiecznie wylądować.

Jak wyjaśnia Chybińska, skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW samolot KIWI zajął I miejsca w klasyfikacjach cząstkowych: za najlepszy projekt i najlepsze osiągi oraz III miejsce za największy uniesiony ciężar (15 kg), co zapewniło mu I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Rzeczniczka zaznacza, że nie jest to pierwsze zwycięstwo. "Studenci z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej od kilkunastu lat biorą udział w tych zawodach i z reguły wracają z nich ze zwycięskimi trofeami" - podkreśla.

 

Zwycięska załoga wraca do Warszawy w piątek.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl