Promieniowanie elektromagnetyczne telefonów komórkowych leczy Alzheimera i poprawia pamięć - PAMIEĆ - MÓZG - FALE ELEKTROMAGNETYCZNE - GARY ARENDASH - PROMIENIOWANIE ELEKTROMAGNETYCZNE - TELFON KOMÓRKOWY - ALZHEIMER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Promieniowanie elektromagnetyczne telefonów komórkowych leczy Alzheimera i poprawia pamięć
drukuj stronę
poleć znajomemu

Promieniowanie elektromagnetyczne telefonów komórkowych leczy Alzheimera i poprawia pamięć

Promieniowanie elektromagnetyczne telefonów komórkowych leczy Alzheimera i poprawia pamięć
źródło: popsci

Naukowcy twierdzą, że promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe może stać się nieinwazyjną metodą leczenia Alzheimera, co więcej może przyczynić się do poprawy zdolności zapamiętywania.

Plotki związane z wpływem telefonów komórkowych na szybsze rozwijanie się komórek rakowych powinny ustąpić teraz miejsca dobrym wieściom. Naukowcy badający wpływ promieniowania elektromagnetycznego telefonów komórkowych na myszy stwierdzili, że u myszy poddanych działaniu promieniowania poprawiły się zdolności zapamiętywania. Ku ich zdziwieniu u starych myszy cofnęły się symptomy wskazujące na występowanie choroby Alzheimera. Dało to impuls do dalszych badań nad wpływem promieniowania elektromagnetycznego na funkcje pamięci.

Badania przeprowadzone na University of South Florida wykazały, że fale elektromagnetyczne czyszczą mózg ze szkodliwego białka - beta-amyloidu. Wpływa ono na paraliż części mózgu odpowiedzialnych za pamięć, co jest wskaźnikiem rozwoju choroby Alzheimera. Wystawienie mózgu na działanie fal elektromagnetycznych nie dość, że niszczy wspomniane białka to również zapobiega ich gromadzeniu się - może to być początkiem nieinwazyjnych procesów zapobiegawczych przed utratą pamięci również u człowieka.

Grupa stu myszy była poddawa przez 9 miesięcy codziennemu 1-godzinnemu działaniu anteny generującej sygnał analogiczny z tym, jaki emituje telefon komórkowy. Większość gryzoni miało genetyczne skłonności do rozwoju choroby Alzheimera. Zdrowe osobniki pozwoliły na zbadanie wpływu fal elektromagnetycznych na zdrowy mózg.

Wszystkie myszy odczuły korzyści z ekspozycji na fale elektromagnetyczne w postaci zwiększonego przepływu krwi i zwiększonej energii metabolizmu w mózgu. W ten sposób zwiększona aktywność mózgowa poprawiła pamięć gryzoni znacznie powyżej standardowego poziomu.

Członek zespołu badawczego Gary Arendash powiedział, że "zajmie jeszcze trochę czasu poznanie dokładnych mechanizmów zaangażowanych w korzystny wpływ promieniowania elektromagnetycznego na pamięć. Pewne natomiast jest to, że długoterminowe wystawienie mózgu na działanie fal elektromagnetycznych daje prawdziwe korzyści, które obserwowaliśmy w procesie badania ich wpływu na mózgi chorych i zdrowych myszy."

Naukowcy rozpoczęli już badania z wykorzystaniem innych niż zarezerwowane dla pasm GSM częstotliwości fal elektromagnetycznych. Badaniu także zostanie poddane natężenie promieniowania.

Nadchodzi czas, w którym telefon komórkowy, który odstraszał naszych dziadków i babcie może stać się ich "lekarstwem".

źródło: POPSCI

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (7)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Joanna
Jakie te fale inteligentne: czyszczą mózg ze szkodliwego białka, a dobre białko zostawiają....To chyba news dla tych, którym zostało już tylko szkodliwe białko w mózgach - czyli dla Amerykanów.
No avatar
@kwojtyla
nadchodzi Seksmisja?
No avatar
bodzio
@Kaśka: a co ma piernik do wiatraka?
No avatar
Kaśka
Do grzebania w instalacji elektrycznej, niestety powinna się zajmować osoba z odpowiednią wiedzą oraz uprawnianiem SEP.
Nie każdy może się tym zajmować.
No avatar
kwojtyla
Nie wiem ile jest w tym prawdy a ile mitu ale podobno wojskowym pracującym przy radarach/urządzeniach do komunikacji rodzą się tylko dziewczynki.
No avatar
komórczak
Bardzo dużo pracuję przez " na telefonie" i jeśli prawdą byłoby że powoduje raka , to powinienem nie żyć już 5 razy.

Co do pamięci nie odczuwam poprawy, w sumie nie mam jak to subiektywne odczucie bo nie wiem co by było gdyby...

Czekam na testy na ludziach, mysz to nie człowiek i nie wszystkie eksperymenty przeprowadzane na gryzoniach dadzą identyczny efekt na ludziach.

Pożyjemy zobaczymy.
No avatar
jasne
w jednych badaniach mówią że komórki szkodzą w innych nie - sądzę że wynik badania zależy od sponsora takiego eksperymentu
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl