Statki zasilane w energię elektryczną w szwedzkim porcie w Gothenburgu - ABB - EMISJA CO2 - SZWECJA - STACJE ELEKTROENERGETYCZNE - STATEK - GOTHENBURG - STENA LINE - PROCESSKONTROLL ELEKTRISKA - PORT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Statki zasilane w energię elektryczną w szwedzkim porcie w Gothenburgu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Statki zasilane w energię elektryczną w szwedzkim porcie w Gothenburgu

Statki zasilane w energię elektryczną w szwedzkim porcie w Gothenburgu
fot. ABB

Stacje elektroenergetyczne na lądzie umożliwią dostawy energii elektrycznej do zacumowanych w porcie statków i przyczynią się zredukowania lokalnych szkodliwych emisji.

ABB podpisał kontrakt na dostawę stacji elektroenergetycznej, która ma posłużyć do zasilania statków energią elektryczną dostarczoną z lądu. Stacja ma zostać wybudowana w szwedzkim porcie w Gothenburgu. W ramach projektu, ABB będzie współpracować z firmą Processkontroll Elektriska w zakresie dostaw niezbędnej infrastruktury do zasilania dużej ilości jednostek Stena Line korzystających z tego portu. Nowa instalacja będzie stanowić współwłasność Stena Lina i portu w Gothenburgu.

ABB będzie odpowiedzialna za projekt, inżyniering, dostawy i uruchomienie stacji elektroenergetycznej, która pozwoli na zasilanie statków w energię elektryczną 3 MVA, 11kV. Będzie to największa instalacja tego rodzaju, zdolna dostarczyć prąd o częstotliwości zarówno 50 jak i 60 Hz. Zakres dostaw obejmie również transformatory mocy, przemienniki częstotliwości, rozdzielnice średniego napięcia oraz urządzenia odpowiedzialne za monitoring i bezpieczeństwo. Projekt ma zostać zrealizowany w 2010 roku.

Podczas 10-godzinnego postoju w porcie, zespoły prądnicowe z silnikiem wysokoprężnym pracujące na jednym statku mogą spalić 20 ton metrycznych paliwa i tym samym wyprodukować 60 ton dwutlenku węgla. To stanowi ekwiwalent całkowitych rocznych emisji CO2 generowanych przez 25 średniej wielkości europejskich samochodów. Te emisje można zredukować dzięki zasileniu infrastruktury statków energią elektryczną z lądu. Władze portu i właściciele jednostek pływających zmotywowani pojawiającymi się w wielu częściach świata regulacjami prawnymi poszukują sposobów na redukcję szkodliwych emisji jako część światowych wysiłków zmierzających do zmniejszenia negatywnego wpływu wywieranego na środowisko naturalne.

Oprócz redukcji lokalnych emisji dwutlenku węgla, zasilanie statków energią elektryczną z nabrzeża zamiast jej wytwarzania na pokładzie przy wykorzystaniu prądnic przyczynia się również do zmniejszenia emisji dwutlenku siarki, azotu i cząstek stałych. To umożliwia także zmniejszenie hałasu o niskiej częstotliwości oraz drgań i pozwala na wykonanie przeglądu silników podczas postoju statku.

“ABB jest świetnie przygotowana do oferowania klientom rozwiązań pod klucz z zakresu zasilania statków z nabrzeża, dzięki łączeniu urządzeń i systemów do wytwarzania energii elektrycznej na lądzie z produktami i systemami pokładowymi,” powiedział Oleg Aleinikov, szef biznesu stacji elektroenergetycznych w ABB. “Nasza szeroka oferta rozwiązań energetyki i automatyki umożliwia ABB dostarczanie zoptymalizowanych rozwiązań dla portów, właścicieli statków i zakładów energetycznych.”

ABB dostarcza infrastrukturę energetyczną zarówno dla instalacji na lądzie, jak również instalacji pokładowych niezbędną dla dostarczania energii elektrycznej z nabrzeża na statek. Oferta firmy obejmuje takie komponenty jak przemienniki częstotliwości, rozdzielnice wysokiego i średniego napięcia, transformatory oraz systemy sterowania i ochrony. ABB dostarcza również zintegrowane systemy i usługi począwszy od stacji elektroenergetycznych aż po modernizację elektrycznych systemów statków, po to by możliwe było dostarczenie energii elektrycznej z lądu na pokład.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl