Udostępnienie porzuconych informacji o procesie przemysłowym - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - ABB - HART - WIRELESSHART
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Udostępnienie porzuconych informacji o procesie przemysłowym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Udostępnienie porzuconych informacji o procesie przemysłowym

Udostępnienie porzuconych informacji o procesie przemysłowym
fot. ABB

Bezprzewodowe urządzenie marki ABB umożliwia odczytywanie cennych, ale niedostępnych informacji na temat procesów i utrzymania ruchu, obecnie tkwiących w milionach urządzeń komunikujących się przy pomocy protokołu HART, dominującego na świecie protokołu komunikacyjnego do obsługi procesów przemysłowych. 

HART jest obecnie zdecydowanie najszerzej stosowanym protokołem komunikacyjnym w inteligentnym oprzyrządowaniu procesów przemysłowych na świecie. W tej chwili zainstalowanych jest około 30 milionów urządzeń komunikujących się przy pomocy tego protokołu, ale tylko w około 10 procentach z nich, informacja tam zgromadzona dostępna jest zdalnie.

Adapter ABB WirelessHART: kompaktowy, z zamocowaną na stałe anteną i solidną, obracającą się obudowąDane zgromadzone w około 27 milionach urządzeń praktycznie nie są używane. Można się do nich dostać za pośrednictwem specjalnego, przenośnego urządzenia podłączonego indywidualnie do każdego z urządzeń komunikujących się protokołem HART. W chwili rozłączenia urządzeń pomiary dotyczące procesu i informacje diagnostyczne pozostają zamknięte i niedostępne wewnątrz urządzenia.

Żeby znaleźć wyjście z tej sytuacji i stworzyć prosty i efektywny sposób dostępu do informacji, ABB wraz z innymi członkami fundacji skupiającej producentów aparatury HART (HART Communication Foundation) stworzyła ostatnio nowy międzynarodowy standard bezprzewodowej komunikacji pomiędzy urządzeniami HART i inteligentnymi systemami, takimi jak rozproszone systemy sterownia.

 

Standard znany jako WirelessHART (bezprzewodowy HART), został wprowadzony w 2007 roku i jest pierwszym na świecie zunifikowanym standardem dla bezprzewodowych urządzeń polowych. Jednak, aby standard ten funkcjonował potrzebne są kompatybilne z nim urządzenia. Pierwsze, który ma być rozwijane i testowane to adapter komunikacyjny WirelessHART firmy ABB.

Z powodzeniem przetestowany w największym na świecie kompleksie chemicznym BASF w Ludwigshafen, w Niemczech, a także w innych lokalizacjach w Azji, Europie i Ameryce Północnej, adapter jest prostym, bezpiecznym, niezawodnym i tanim punktem wejścia do bezprzewodowej instrumentacji urządzeń. 

Adapter podłączony do przepływomierza ABB WaterMaster.

 


Jego kompaktowe rozmiary, na stałe przymocowana antena i solidna, obracająca się obudowa czynią go łatwym w montażu nawet w najbardziej wymagających warunkach i najbardziej ograniczonej przestrzeni. Niezwykle efektywny energetycznie, zasilany prądem z obwodu pętli prądowej 4-20 mA. Nie posiada wymagających utrzymywania baterii, co w połączeniu z niewielkim zapotrzebowaniem na energię elektryczną, pozwala na instalację urządzenia na odległych końcach długich obwodów.

Adapter rozszerza aparaturę HART o możliwość połączenia bezprzewodowego, jednocześnie zachowując funkcjonalność oryginalnej pętli prądowej 4-20 mA na potrzeby sterowania

To umożliwia obsłudze zdalne połączenie, wykrywanie i usuwanie usterek, monitorowanie stanu lub odczytywanie parametrów procesu.

Urządzenie jest częścią większej oferty bezprzewodowych produktów ABB komunikujących się za pomocą protokołu HART, która zawiera zintegrowany systemem dostępu do sieci WirelessHART i oprogramowanie do optymalizacji zasobów i zarządzania oprzyrządowaniem (AssetVision Professional).

*HART to otwarty protokół komunikacyjny (Highway Addressable Remote Transducer Protocol) będący wczesną implementacją cyfrowego protokołu dla automatyki przemysłowej Fieldbus.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl