Ładowanie baterii skrócone z godzin do pojedynczych minut - BATERIE - KOMÓRKA - SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY - AKUMULATORY - EV - ŁADOWANIE - PNNL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ładowanie baterii skrócone z godzin do pojedynczych minut
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ładowanie baterii skrócone z godzin do pojedynczych minut

Ładowanie baterii skrócone z godzin do pojedynczych minut

Dodanie odrobiny grafenu do materiałów, z których wykonywane są baterie można drastycznie skrócić czas niezbędny do pełnego naładowania akumulatorów. 

Nowe materiały opracowane przez Department of Energy na Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) i Vorbeck Materials Corp. mogą sprawić, że narzędzia, telefony, a nawet pojazdy elektryczne, będą ładowały swoje akumulatory w zaledwie kilka minut, a nie godzin jak ma to miejsce obecnie.

We współpracy z Vorbeck i naukowcem Ilhanem Aksayem z Uniwersytetu w Princeton, PNNL zaprezentował, jak małe ilości grafenu (jednoatomowej warstwy węgla) gwałtownie poprawia właściwości elektryczne zwykłych akumulatorów litowo-jonowych przy zachowaniu wysokiej pojemności.

Pionierskie badania mają teraz na celu stworzenie produktu o wiele większej pojemności oraz o wiele krótszym czasie ładowania, który można by wprowadzić do sprzedaży konsumenckiej.

Współcześnie przeciętny telefon komórkowy ładuje się od 2 do 5 godzin. Według naukowców zastosowanie nowych baterii skróci ten czas do około 10 minut.

www.pnl.gov

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl