Ericsson jako pierwszy zaprezentował kompletne rozwiązanie TD-LTE - LTE - HSPA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ericsson jako pierwszy zaprezentował kompletne rozwiązanie TD-LTE
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ericsson jako pierwszy zaprezentował kompletne rozwiązanie TD-LTE

Ericsson jako pierwszy zaprezentował kompletne rozwiązanie TD-LTE
fot. Ericsson

LTE, system telekomunikacyjny następnej generacji do zastosowań jako system mobilnego dostępu do Internetu, został opracowany w dwóch wersjach. W pierwszej wersji system pracuje z parą kanałów (duplex częstotliwościowy - FDD), gdzie jeden kanał jest przeznaczony do transmisji danych od terminala do stacji bazowej, a drugi w tym samym czasie jest wykorzystywany do transmisji danych od stacji bazowej do terminala.

Druga wersja systemu to system pracujący w jednym kanale z podziałem czasowym (duplex czasowy - TDD), gdzie jeden i ten sam kanał jest wykorzystywany zarówno przez terminal jak i przez stację bazową. Oznacza to, że w jednej chwili nadaje wyłącznie terminal lub wyłącznie stacja bazowa.

Ericsson w swoim portfolio produktowym posiada rownież system TD-LTE. TD-LTE jest to system TDD-LTE kompatybilny z azjatyckim systemem TD-SCDMA.

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez operatora Mobile China w Szanghaju,  Ericsson zaprezentował po raz pierwszy kompletne rozwiązanie TD-LTE przy użyciu urządzenia posiadającego chipset ST-Ericsson. System sprawnie obsługiwał super-szybkie aplikacje mobilnych usług szerokopasmowych, takie jak wideo na żądanie (VOD) oraz strumieniowe transmisje wideo na żywo przeprowadzone za pomocą kamery.

W trakcie przeprowadzonych prób systemu TD-LTE ustalano, że Ericsson osiągnął największą prędkość jednego użytkownika na poziomie 110Mbps w trybie pobierania danych.

Premierowy pokaz został wykonany przy pomocy terminala USB z chipsetem TD-LTE firmy ST-Ericsson. Ericsson z powodzeniem realizował testy zgodności (IOT) TD-LTE  z ST-Ericsson i spodziewa się, że testy kolejnych dwóch chipsetów/terminali niedługo się zakończą. 

Ericsson uzupełnia portfolio swoich produktów o nową stację TD-LTE. Bazując na najnowszych multistandardowych stacjach bazowych - RBS 6000,  stacja TD-LTE oferuje wysoce zintegrowane rozwiązanie przy minimalnych wymiarach urządzenia i niskim zużyciu energii. Dzięki temu może być zastosowana w każdym scenariuszu implementacyjnym. Ponadto zaprezentowana innowacja jest w stanie wspierać technologię LTE Advanced, zapewniając operatorowi sprawny plan migracji.

Mats H Olsson, President of Ericsson China & North East Asia powiedział: “Przeprowadzenie udanych prezentacji systemu TD-LTE przez firmę Ericsson świadczy o tym, że nasza firma jest liderem w rozwijaniu technologii LTE, nie tylko w Chinach ale również w innych częściach świata. Dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć China Mobile w oferowaniu mobilnych usług szerokopasmowych dziesiątkom milionów chińskich konsumentów.”

ST-Ericsson, lider platform bezprzewodowych i półprzewodników, jako pierwszy na świecie zaprezentwał urządzenie przenośne LTE. Osiągnął też mobilność LTE i HSPA z pomocą urządzenia multimode. W przyszłym roku zostanie udostępniony modem następnej generacji ST-Ericsson, który będzie wspomagać obie wersje LTE, a dodatkowo TD-SCDMA i HSPA+/EDGE. Z produktami ST-Ericsson, Ericsson jest jedynym graczem w branży, który posiada kompleksowe możliwości w obszarze TD-LTE.

„Po sześciu latach rozwoju i badań nad LTE, dzisiejsza demonstracja podkreśla pozycję ST-Ericsson, jako lidera we wdrażaniu kolejnej generacji platformy mobilnej łączności szerokopasmowej.” – powiedział Magnus Hansson, Senior Vice President and head of LTE and 3G Modem Solutions w ST-Ericsson. „Dzięki współpracy z operatorem China Mobile i firmą Ericsson, urządzenia oparte o nasze chipsety wkrótce pozwolą ludziom cieszyć się wieloma korzyściami płynącymi z super szybkiego mobilnego dostępu szerokopasmowego.”

Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl