Baterie ładowane przez potrząsanie - LED - BATERIA - KONDENSATOR - PILOT - GENERATOR - WIBRACJE - AAA - BROTHER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Baterie ładowane przez potrząsanie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Baterie ładowane przez potrząsanie

Baterie ładowane przez potrząsanie
fot. Brother Industries Ltd.

W sytuacji gdy jesteś daleko od najbliższego źródła energii, lub jeśli nie masz nic przeciwko spaleniu kilku kalorii, możesz naładować samodzielnie najnowsze akumulatory opracowane przez firmę Brother. Producent twierdzi, że zasilane wibracjami akumulatorki mogą spokojnie zastąpić baterie AA i AAA w urządzeniach, które pobierają około 100mW mocy, np. różnego rodzaju piloty.

Gadżet jest z technicznego punktu widzenia małym generatorem, zaprojektowanym tak, aby zmieścił się w obudowie baterii. Zawiera on również kondensator o pojemności 500mF. Firma opracowała prototypy, w których generator i kondensator zostały zamknięte w obudowach baterii AA, a napięcie kondensatora wynosiło do 3,2V.

Aby naładować kondensator, całe urządzenie, w którym został zainstalowany wraz z generatorem musi być potrząsane. Firma upatruje w rozwiązaniu redukcji ilości baterii używanych w urządzeniach elektronicznych o niskim poborze mocy.

Przedstawiciel firmy Brother twierdzi, że rozwiązanie to może wyeliminować potrzebę wymiany baterii w niektórych urządzeniach, a tym samym zredukuje ilość odpadów.

Konsumenci po raz pierwszy ujrzą to rozwiązanie na wystawie Techno-Frontier 2010, która odbędzie się pod koniec tego tygodnia w Tokio.

Tech-On

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl