Szansa na lepsze baterie i akumulatory - BATERIA - AKUMULATOR - CHEMIA - ELEKTRODA - PNNL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Szansa na lepsze baterie i akumulatory
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szansa na lepsze baterie i akumulatory

Szansa na lepsze baterie i akumulatory

Nowy chemiczny trik stosowany przy produkcji materiałów nanostrukturalnych może pomóc ulepszyć działanie baterii i akumulatorów.


Naukowcy z Pacific Nortwest National Laboratory (PNNL) w Richland w stanie Waszyngton, opracowali technologię, dzięki której materiał, z którego jest zbudowana elektroda może gromadzić energię elektryczną.

W pracy opublikowanej w piśmie Nano Letters naukowcy z PNNL wskazują, że parafina i kwas oleinowy powoduje wzrost płatkowych nanostruktur wykonanych z fosforanu litowo-manganowego.

Nanopłatki są małe i cienkie, dzięki czemu elektrony mogą się łatwo poruszać. To powoduje, że materiał o bardzo niskiej przewodności posiada zdolności do przechowywania dużej ilości energii elektrycznej.

Badacze odkryli, że może on gromadzić 10% więcej energii niż porównywalna ilość standardowego materiału elektrodowego. Badania dają nowe możliwości do budowy baterii i akumulatorów. 

Technology Review

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl