Greenpeace wzywa włascicieli Facebooka do zakupów czystej energii - FACEBOOK - ENERGIA ODNAWIALNA - OZE - GREENPEACE - ELEKTROWNIE WĘGLOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Greenpeace wzywa włascicieli Facebooka do zakupów czystej energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Greenpeace wzywa włascicieli Facebooka do zakupów czystej energii

Greenpeace wzywa włascicieli Facebooka do zakupów czystej energii

Po tym jak Facebook ogłosił plan budowy nowego centrum danych w Oregonie (USA) Greenpeace założył grupę w serwisie wzywającą właścicieli do zasilania swoich serwerów z odnawialnych źródeł energii. Liczba uczestników protestu przekroczyła już 500 tys.

Wczoraj dyrektor Greenpeace, Kumi Naidoo, wysłał list do założyciela Facebooka - Marka
Zuckerberga, w którym ostrzega go, że jego spółka ryzykuje swoją pozycję, reputację i kondycję finansową ignorując wpływ podejmowanych działań na środowisko naturalne.

Greenpeace wezwał właścicieli portalu społecznościowego, aby zrezygnowali z zakupu energii wytwarzanej w elektrowniach węglowych dla nowego centrum danych.

Facebook poinformował o budowie nowego centrum w styczniu tego roku, później jednak ujawnił, że będzie ono dwa razy większe niż pierwotnie zakładano. Jednocześnie szefowie portalu podkreślali, że zostaną tam wykorzystane nowoczesne technologie zapewniające maksymalne ograniczenie zużycia energii.

Jednak ekologom nie wystarcza ta deklaracja. Greenpeace domaga się jednak, aby centrum danych było zasilane tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.

greenpeace.org

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
fejsbuk? a wieloryby nie są wystarczająco medialne?
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl