W październiku III Szkoła Energetyki Jądrowej w Gdańsku - ENERGETYKA JĄDROWA - OZE - GDAŃSK - BEZPIECZEŃSTWO JĄDROWE - IEA POLATOM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności W październiku III Szkoła Energetyki Jądrowej w Gdańsku
drukuj stronę
poleć znajomemu

W październiku III Szkoła Energetyki Jądrowej w Gdańsku

W październiku III Szkoła Energetyki Jądrowej w Gdańsku
fot. PhotoDu.de / Flickr

Instytut Energii Atomowej POLATOM organizuje w październiku trzecią edycję Szkoły Energetyki Jądrowej. W spotkaniu mogą wziąć udział pracownicy energetyki i administracji, którzy w przyszłości będą uczestniczyć w rozwoju energetyki jądrowej w Polsce oraz nauczyciele szkół średnich i studenci szkół wyższych. 

Jak poinformował Łukasz Koszuk IEA POLATOM, spotkanie odbędzie się w dniach 20-22 października w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Celem konferencji jest dostarczenie słuchaczom informacji o jądrowych źródłach energii, o aspektach bezpieczeństwa jądrowego, ekonomiki i roli energetyki jądrowej w zapewnieniu ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Spotkanie będzie poświęcone także ekologicznym skutkom wytwarzania energii z różnych źródeł, w tym z odnawialnych źródeł energii (OZE), nowym konstrukcjom reaktorów energetycznych, wykorzystaniu energii jądrowej do zasilania procesów technologicznych, dawnym awariom reaktorowym i bezpieczeństwie jądrowym reaktorów III generacji, gospodarce odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem oraz możliwościom uczestnictwa polskiego przemysłu w budowie energetyki jądrowej.

Koszuk zapewnia, że wykłady wybitnych autorytetów - w tym także członków Komitetu Energetyki PAN, zajmujących się zarówno energetyką jądrową, jak i odnawialnymi źródłami energii - pozwolą wyjaśnić, czy OZE i energia nuklearna mają być traktowane jako wykluczające się nawzajem, czy też przeciwnie, jako współpracujące ze sobą.

"Wiadomo, że mimo pozytywnego stanowiska inżynierów i organizacji technicznych w Polsce, rządów ogromnej większości krajów i organizacji międzynarodowych, w tym Parlamentu Europejskiego i Komitetów ONZ, istnieje w naszym społeczeństwie szereg wątpliwości co do potrzeby, bezpieczeństwa i opłacalności energetyki jądrowej. Dlatego do tej dyskusji zapraszamy także przeciwników energetyki jądrowej" - dodaje przedstawiciel IEA POLATOM.

Zapowiada, że dyskusje panelowe z zaproszonymi przedstawicielami organizacji ekologicznych przeciwnych energetyce jądrowej oraz popierających energetykę jądrową, będą odbywały się każdego dnia Szkoły.

Rejestracja uczestników już trwa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.szkola-ej.pl

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl