Największy na świecie falowy hub jest instalowany na wybrzeżu Wielkiej Brytanii - ENERGETYKA - ENERGIA ODNAWIALNA - OZE - WIELKA BRYTANIA - HUB FALOWY - POWERBUOY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Największy na świecie falowy hub jest instalowany na wybrzeżu Wielkiej Brytanii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Największy na świecie falowy hub jest instalowany na wybrzeżu Wielkiej Brytanii

Największy na świecie falowy hub jest instalowany na wybrzeżu Wielkiej Brytanii

Projekt, w ramach którego powstaje system generowania energii z fal morskich nazwany "falowym hubem", realizowany jest na północnym wybrzeżu Kornwalii. System jest pierwszym projektem energetycznym tego typu w Wielkiej Brytanii. Moc falowej elektrowni ma docelowo wynosić 20MW.

Projekt o wartości 64 mln dolarów zabiera sub-stacje w Hayle w Kornwalii, z której kable zostały poprowadzone w dnie morza do znajdującego się 16 km od wybrzeża obszaru, na którym rozmieszczono elementy generujące energię. Obszar ten zajmuje powierzchnię 8 km2 i oznaczony jest specjalnymi bojami nawigacyjnymi.

Podmorski kabel oraz cztery 300 metrowe 'ogony' zostały umieszczone na głębokości 55m p.p.m. Utrzymanie kabla w stałym miejscu zagwarantować ma 80 tys. ton głazów przygniatających go do podłoża. Każdy z 300 metrowych 'ogonów' może zostać podłączony do różnych urządzeń generujących energię.

Jako pierwszy do udziału w projekcie zgłosił się Ocean Power Technologies, producent sprzętu do elektrowni falowych, który podłączy swoje konwertery PowerBuoy do jednego ogona systemu.

Inni producenci oczekują włączenia w projekt w dalszej części projektu. Każdy producent będzie leasingował 2km2 obszaru morskiego przez 5 lat i będzie w stanie generować maksymalnie 4,5 -5 MW mocy. Energia będzie transmitowana i sprzedawana do stacji dystrybucji falowego huba, który monitorować będzie wydajność każdego z urządzeń. 

Południowo-zachodnie wybrzeże Anglii jest idealną lokalizacją dla falowego huba. Minister nauki David Willetts podkreśla, że jego kraj jest liderem w tej gałęzi przemysłu i aż 25% rozwiązań związanych z technologią energetyki falowej powstaje w Wielkiej Brytanii.

BBC News

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl