ARM przedstawia procesor MPCore Cortex-A15 - SAMSUNG - SYMBIAN - FLASH - JAVA - ARM - ANDROID - SMARTPHONE - CORTEX-A15 - WMCE7 - MPCORE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ARM przedstawia procesor MPCore Cortex-A15
drukuj stronę
poleć znajomemu

ARM przedstawia procesor MPCore Cortex-A15

ARM przedstawia procesor MPCore Cortex-A15

ARM zaprezentował procesor nowej generacji typu MPCore Cortex-A15, który może pracować z prędkością nawet 2,5GHz w odpowiednich konfiguracjach.

Jednostka dedykowana jest urządzeniom mobilnym m.in. smarthone'om, netbookom, palmtopom. Przy zachowaniu poboru energii na poziomie dzisiejszych procesorów w urządzeniach mobilnych Cortex-A15 ma oferować nawet 5-krotnie wyższą wydajność. 

Partnerzy ARM już dziś mogą kupować licencję na nowy układ przygotowany do produkcji scalaków w procesie technologicznym 28 i 32 nm.

Cortex-A15 posiada rozszerzenie zdolności poprzednika Cortex-A o zoptymalizowane wsparcie dla wirtualizacji systemu operacyjnego, wsparcie obsługi błędów. Ponadto procesor może zaadresować siększą ilość pamięci nawet do 1TB.

Cortex-A15 wyposażony jest w 4MB pamięci cache L2 o bardzo niskim czasie dostępu. Kompatybilny jest ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi i platformami tj: Androidem,Adobe flash,Java,Java FX,Linux,Microsoft Windows CE 7,Symbian oraz Ubuntu.

Pomimo możliwej częstotliwości pracy na poziomie 2,5GHz jednostka jest limitowana do 1Ghz i 1,5GHz w jedno i dwu-rdzeniowych jednostkach. Wkrótce pojawić się mają jednostki czerto-rdzeniowe o taktowaniu od 1 do 2 GHz. 

Nad rozwojem jednostki pracowali eksperci ARM a także naukowcy z Samsunga,TI,i ST Ericsson.

www.tgdaily.com

tgdaily.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl