Philips prezentuje pierwszy na świecie moduł OLED zasilany prądem zmiennym - PHILIPS - OLED - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA - PRĄD ZMIENNY - ORGANICZNA DIODA ELEKTROLUMINESCENCYJNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Philips prezentuje pierwszy na świecie moduł OLED zasilany prądem zmiennym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Philips prezentuje pierwszy na świecie moduł OLED zasilany prądem zmiennym

Philips prezentuje pierwszy na świecie moduł OLED zasilany prądem zmiennym

Naukowcy z Philips Research w Aachen w Niemczech zaprezentowali pierwszy na świecie moduł OLED (organiczna dioda elektroluminescencyjna), który daje białe światło i jest zasilany prądem zmiennym, wprost z sieci zasilającej. Technologia ma być wykorzystana w stworzeniu nowej generacji źródeł światła - żarówek OLED.

Philips prezentuje zupełnie nową wizję półprzewodnikowych systemów oświetleniowych. Do tej pory diody OLED pracowały przy bardzo niskim napięciu, ale i przy prądzie stałym. Przemiana prądu zmiennego na stały wymagała dodatkowych kosztów, związanych z obwodami zasilania. W nowych modułach OLED, problem ten został całkowicie wyeliminowany, dzięki czemu OLEDy mogą czerpać prąd bezpośrednio z gniazdka sieciowego.

 Ponadto diody te mogą być w pełni przyciemniane i oprócz białego mogą dawać wiele barw światła, co czyni je bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem w systemach oświetlenia.

Nieoficjalnie mówi się, że masowa produkcja gotowych żarówek OLED ma ruszyć w przyszłym roku.  


follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl