Hakerzy załamali klucz HDCP - ZABEZPIECZENIA - BLUE-RAY - HDCP - HDMI - HD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Hakerzy załamali klucz HDCP
drukuj stronę
poleć znajomemu

Hakerzy załamali klucz HDCP

Hakerzy załamali klucz HDCP

Hakerom udało się złamać opracowany przez Intela protokół używany do wszelkich zabezpieczeń np materiałów wideo w systemie HD oraz urządzeń. Stało się to w momencie gdy RIAA przygotowywała zabezpieczenie DRM  umożliwiające odtwarzanie dolnych danych za pomocą złączy cyfrowych.

HDCP używane było do tworzenia ograniczeń sprzętowych. Wszystkie urządzenia wspierające ten protokół przykładowo telewizory, odtwarzacze dvd i blue-ray wykorzystujące do transmisji danych złącze HDMI po odtajnieniu klucza szyfrującego działają w tak jakby zabezpieczenia nie było.

Przygotowywane zabezpieczenie DRM - mówiąc wprost "system ograniczeń" dawałby możliwość swobodnego narzucania ograniczeń na dane treści cyfrowe. Gdy klucz - licencja  posiadany przez użytkownika zgadzał się z zabezpieczeniem cieszyć się mógłby np obrazem/dźwiękiem filmu HD natomiast przy braku zgodności dostęp byłby blokowany. Odtajnienie klucza pozwala na odblokowanie dosłownie wszystkich funkcjonalności urządzenia bądź dostępu do wszystkich treści cyfrowych. Uciążliwe sporządzanie kopii nagminnie dokonywane przez piratów stanie się jeszcze łatwiejsze bo zabezpieczenie w tym momencie znika. 

Ujawnienie klucza nie będzie się wiązało z pojawieniem się wysypu pirackich kopii filmów itp lecz stanie się to łatwiejsze. Do tej pory cieszyły się powodzeniem sprzętowe crackery HDCP przykładowo HDfury2. Wszystkie materiały zabezpieczone dotychczas przez HDCP stają się w tym moemncie niezabezpieczonymi dopóki nie zostanie opracowana nowa wersja złącza HDMI/HDCP.

 

www.frazpc.pl, www.tgdaily.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl