Intel żąda 50 dolarów za odblokowanie procesora - PROCESOR - INTEL - PROGRAM - ODBLOKOWANIE - G6951 - UPGRADE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Intel żąda 50 dolarów za odblokowanie procesora
drukuj stronę
poleć znajomemu

Intel żąda 50 dolarów za odblokowanie procesora

Intel żąda 50 dolarów za odblokowanie procesora

Jeżeli chcesz odblokować dodatkowe możliwości swojego nowego procesora Intel Pentium G6951 musisz zapłacić producentowi "haracz" w wysokości 50$, za które dostaniesz oprogramowanie dające dostęp do dodatkowego potencjału jednostki CPU.

Podczas zakupu procesora może okazać się, że niektóre funkcje są domyślnie zablokowane. Może to być wyłączony jeden z rdzeni lub zdezaktywowane może być wsparcie wielowątkowości w postaci funkcji Hyper-Threading.

Cały precedens dotyczy jak na razie tylko nowego Pentium G6951, a dodatkowe oprogramowanie pozwoli na odblokowanie Hyper-Threading i dodatkowej pamięci cache na trzecim poziomie tzw cache L3. Nowy typ promocji został ściągnięty od producentów gier, którzy za dodatkową opłatą odblokowują dodatkowe typy rozgrywek gry czy dodatkowe poziomy i ukryte bonusy. 

O ile takie działania mają jakiś sens w przypadku gier komputerowych (potrzeba dodatkowego czasu i czynnika pracy aby stworzyć dodatkowe poziomy) to w przypadku procesorów, dodatkowa opłata jest pomysłem, który może negatywnie odbić się na sprzedaży i postrzeganiu marki wśród konsumentów. 

Zaletą jaką można tu wypatrzeć jest możliwość zmian właściwości CPU bez konieczności fizycznej ingerencji w układ procesora. 

W dalszym ciągu dopatrując się pozytywów w tego typu działaniach, można przyjąć, że jeżeli ktoś nie potrzebuje maksymalnej mocy obliczeniowej jaką jest w stanie zaoferować ten procesor może go nabyć z "rabatem" 50$. Ale jest to bardzo naciągane stwierdzenie. O prawdziwych powodach działań Intela dowiemy się na pewno wkrótce.

tgdaily.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl