Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
Farnell element14
strona główna Aktualności PW organizuje warsztaty nt. własności intelektualnej
drukuj stronę
poleć znajomemu

PW organizuje warsztaty nt. własności intelektualnej

Politechnika Warszawska (PW) organizuje stugodzinny cykl otwartych warsztatów na temat własności intelektualnej jako narzędzia komercjalizacji innowacji. Pierwsze z cyklu siedmiu dwudniowych spotkań odbędzie się w dniach 16-17 października w Warszawie. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak wprowadzać i sprzedawać nowości technologiczne, produkty i usługi małych i średnich przedsiębiorstw na rynku amerykańskim.

Do wzięcia udziału w pierwszej sesji warsztatów IP Workshop zapraszają prof. dr hab. Andrzej Rabczenko dyrektor Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości (CRP) PW oraz Bogusław Węgliński kierownik Centrum Kompetencji Zarządzania Własnością Intelektualną - IP-Hub, współfinansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Współorganizatorem warsztatów jest Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej

Jak informuje prof. Rabczenko, wykłady będą stanowić około jednej trzeciej wszystkich godzin, natomiast ćwiczenia pozostałe dwie trzecie. Zajęcia będą się odbywać w języku polskim i angielskim, a są ukierunkowane na przekazanie najlepszych praktyk współpracy uczelni z małymi i średnimi przedsiębiorstwami przy wdrażaniu innowacji i zarządzaniu własnością intelektualną.

Uczestnicy pierwszej sesji będą mieli szanse zdobycia praktycznej wiedzy o tym, jak z sukcesem wejść ze swoimi produktami i usługami na rynek amerykański, konkurując nie niskimi cenami pracy bądź surowców i energii, ale skutecznie zarządzanym i chronionym kapitałem intelektualnym.

Specjalnymi gośćmi będą reprezentanci Maryland Technology Enterprise Institute (MTECH): dr David Barbe - dyrektor naczelny MTECH, oraz dr Dean Chang - dyrektor MTECH Ventures and Education oraz Technology Advancement Program. Podzielą się oni swoją wiedzą w zakresie zarządzania i ochrony własności intelektualnej

Źródło:PAP - Nauka w Polsce
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl