Naukowcy udowadniają teorię rewolucjonizującą rynek laserów - LASER - IMPULS - CLF - STFC - LASER DUŻEJ MOCY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Naukowcy udowadniają teorię rewolucjonizującą rynek laserów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Naukowcy udowadniają teorię rewolucjonizującą rynek laserów

Naukowcy udowadniają teorię rewolucjonizującą rynek laserów

Zespół naukowców z Instituto Superior Tecnico w Lisbon, Imperial College London i  Uniwersytetów St Andrews, Lancaster and Strathclyde jako członkowieCLF( Central Laser Facility) zademonstrowali przełomową metodę nazwaną wzmocnieniem Ramana, polegającą na kompresowaniu długich impulsów lasera do impulsów 1000 razy krótszych,  jednocześnie zwiększając ich intensywność 300 razy.

Oznacza to, że dzisiejsze aplikacje używające wielkich kompleksowych laserów mogą zostać zminiaturyzowane przez zastąpienie dużych źródeł światła o wiele mniejszymi odpowiednikami o tej samej mocy. Przyczyni się to do ułatwienia masowej produkcji urządzeń laserowych wymagających w konstrukcji superlasera.

Odkrycie to jest kolejnym krokiem do stworzenia najsilniejszego lasera w jego dotychczasowej historii liczącej już ponad 50 lat.

Technologia była badana przez 2 lata wykorzystując do tego celu najmocniejsze superkomputery aby przetestować laser pod każdym kątem. W przeszłości prace badawcze były analizowane za pomocą testowania uproszczonych modeli eksperymentalnych, które pomijały niektóre czynniki zewnętrzne mogace zakłócić pracę urządzenia.

Profesor John Collier z STFC Central Laser Facility mówi, że tegoroczna 50 rocznica powstania lasera, jest specjalną chwilą, gdy trzeba zacząć myśleć o laserach nowej generacji. Podkreśla to, że lasery powinny w większym stopniu stać się integralną częścią naszego życia wypierając np przewodowe, kablowe łącza internetowe czy elementy technologii medycznej.

Kolejnym krokiem badaczy jest realizacja pierwszej praktycznej aplikacji z użyciem nowego lasera, doskonale już przetestowanego w laboratoriach.

www.stfc.ac.uk

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl