Grupa Tauron buduje kompetencje w energetyce jądrowej - ENERGETYKA JĄDROWA - AGH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Grupa Tauron buduje kompetencje w energetyce jądrowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Grupa Tauron buduje kompetencje w energetyce jądrowej

Grupa Tauron buduje kompetencje w energetyce jądrowej
Zakończyła się pierwsza edycja, organizowanych przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, studiów podyplomowych poświęconych energetyce jądrowej. 5 listopada z rąk rektora uczelni - prof. dr hab. inż. Antoniego Tajdusia oraz kierownika studiów - prof. dr. hab. inż. Stefana Taczanowskiego dyplomy ukończenia studiów odebrało 37 pracowników spółek Grupy Tauron.
 
W celu realizacji swej strategii korporacyjnej w części dotyczącej energetyki jądrowej w pierwszym etapie spółka zadbała o zainicjowanie działań budujących wiedzę własnej kadry. W 2009 roku uruchomione zostały - we współpracy z AGH w Krakowie - studia podyplomowe pn. „Energetyka jądrowa we współczesnej elektroenergetyce”, poświęcone tematyce energetyki jądrowej oraz strategicznych technologii energetycznych. Były to studia podyplomowe, jednoroczne. Wzięli w nich udział pracownicy kluczowych spółek Grupy Tauron, byli to głównie inżynierowie, ale również ekonomiści i prawnicy.
- Tauron zaangażował się w budowanie kompetencji w zakresie energetyki jądrowej zgodnie ze strategią korporacyjną przyjętą pod koniec 2008 roku. Współpraca z AGH przy projektowaniu tego kierunku, jak i przy realizacji projektu układała się bardzo dobrze – powiedział podczas uroczystości zakończenia studiów prezes Zarządu Tauron Polska Energia Dariusz Lubera.
- Tauron jest nowoczesną firmą. Utrzymanie takiej opinii wymaga ciągłego kształcenia kadr, realizacji programu podnoszenia kwalifikacji personelu. Te studia wpisują się w ten ambitny program – powiedział prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś.
W trakcie studiów specjaliści ze spółek Grupy brali także udział w wymianie doświadczeń z europejskimi i światowymi koncernami, które posiadają lub budują elektrownie atomowe.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl