Nowe dotykowe wyświetlacze - EKRAN DOTYKOWY - JAPONIA - PRZEWODNIK - HITACHI DISPLAYS - TOUCH PANEL - IZOLATOR - EKRAN POJEMNOŚCIOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe dotykowe wyświetlacze
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe dotykowe wyświetlacze

Nowe dotykowe wyświetlacze

Pojemnościowe dotykowe panele oferują swobodne interakcje oraz wydajność interfejsu multi-touch. Stają się wciąż coraz bardziej popularne dzięki instalowaniu w smartphone'ach, tabletach, itp. Dostrzegalną wadą tego typu ekranów jest ograniczenie do określonych typów wykrywanych przedmiotów i materiałów wskazujących, np. skóry czy specjalnych rysików, ponieważ technologia ta może być stosowana tylko z przewodzącymi wskaźnikami.

Rozwiązanie tego problemu proponuje Hitachi Displays Ltd, które opracowało dotykowy panel projekcyjny zdolny do wykrywania interakcji z izolatorami takimi jak plastik czy ubrania. Nowa technologia jest wciąż rozwijana, ale już na tym etapie pozwala na pracę użytkownika np. noszącego rękawice. 

Panel charakteryzuje się właściwościami standardowych jeszcze wyświetlaczy. Czas odpowiedzi wynosi 10-16ms, a ilość światła jakie dotrze do użytkownika stanowi aż 90% światła emitowanego przez podświetlenie wyświetlacza. 

Dodatkowo ekran jest w stanie współpracować z mniejszymi niż to było dotychczas rysikami, które mogą mieć zaledwie 0,8mm średnicy.

Hitachi nie ujawnia szczegółów technologii, komentuje ją w ten sposób: "zmieniliśmy strukturę i dodaliśmy kilka składników". Oprócz zmian sprzętowych zostały opracowane nowe algorytmy w celu wykrywania obiektów izolacyjnych.

Firma planuje sprzedaż nowych paneli dotykowych, a także kompletnych modułów zawierających LCD. Próbki będą udostępniane do testowania po zgłoszeniu zapotrzebowania. Maksymalny rozmiar ekranu z zaimplementowaną nową technologią to 10", ale większość aplikacji będzie wykorzystywała ekrany o przekątnej od 3 do 4".

techon.nikkeibp.co.jp

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl