Światło, które tworzy nastrój - OŚWIETLENIE - OSRAM - DULUX
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Światło, które tworzy nastrój
drukuj stronę
poleć znajomemu

Światło, które tworzy nastrój

Światło, które tworzy nastrój
fot. Osram

Światło tworzy nastrój, klimat - decyduje o tym jak się czujemy, jak widzimy przedmioty – zmienia perspektywę. Dzięki niemu formy ożywają, kolory nabierają życia, a ludzie odbierają siebie i swoje otoczenie w inny sposób.

Bardzo istotnym czynnikiem podczas aranżacji wnętrz jest barwa światła – to głównie ona wpływa na nastrój w pomieszczeniu i samopoczucie ludzi w nim przebywających. Chłodne barwy pobudzają do pracy i sprzyjają koncentracji, ciepłe – pomagają się zrelaksować i wyciszyć. Dlatego w domu zazwyczaj wybieramy światło, o ciepłej barwie. Tworzy ono przytulną atmosferę, pozwala odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Jak jednak pogodzić walory estetyczne z coraz większą potrzebą, a często i koniecznością oszczędzania energii elektrycznej? Minęło 25 lat odkąd powstały pierwsze świetlówki – duże, nieforemne, dające nieprzyjemne, chłodne światło. Od tamtej pory zmieniły się rozmiary i kształty świetlówek kompaktowych, a dzięki temu również możliwości aranżacji jakie one dają.

Od 2009 roku mamy także do dyspozycji świetlówki, których światło swoją barwą do złudzenia przypomina to wytwarzane przez tradycyjne żarówki. Barwa światła „Warm Comfort Light" (naturalnie ciepło biała) jest innowacyjnym rozwiązaniem firmy OSRAM. Rodzina produktów DULUX łączy w sobie wysoką wydajność energetyczną z ciepłym, przyjemnym światłem. To rozwiązanie pomaga osiągnąć efekty aranżacyjne do złudzenia przypominające tradycyjne oświetlenie. Różni się jedynie tym, iż pozwala osiągnąć aż 80% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

W oświetleniu wnętrz, jako ważny element tworzenia nastroju, często stosowane są regulatory natężenia oświetlenia – popularnie nazywane ściemniaczami. Pomagają one dopasować oświetlenie do wymaganego nastroju lub wykonywanej czynności. W pełnym blasku oświetlenia ogólnego chętnie bawimy się i czytamy. Przytłumione światło sprzyja relaksowi przed telewizorem lub kameralnemu spotkaniu przyjaciół. Dzięki świetlówkom OSRAM DULUX INTELLIGENT DIM można teraz ściemniać również energooszczędne oświetlenie. Produkty te pozwalają na płynne ściemnianie przy pomocy standardowych regulatorów fazowych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl