Hibino Przedstawia wielki Wyświetlacz LED - FILTR - POLARYZACJA - HIBINO CORP - CHROMALED 3D4 - CHROMALED 3D6 - PIXEL - PITCH - OKULARY 3D
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Hibino Przedstawia wielki Wyświetlacz LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Hibino Przedstawia wielki Wyświetlacz LED

Hibino Przedstawia wielki Wyświetlacz LED

Hibino Corp opracował dwa nowe modele wyświetlaczy LED 3D.  Pierwszy o nazwie "ChromaLED 3D4" jest wyświetlaczem, którego pixele (diody LED) są ułożone w mamcież z diod o szerokości 4mm. W modelu ChromaLED 3D6 pixele mają rozmiar 6mm.

Oba wyświetlacze bazują na metodzie "dot-by-dot method" , która zamiennie naprzemiennie generuje obraz dla oka lewego i prawego. Każdy pixel jest wyposażony w spolaryzowany filtr, a obrazy 3D mogą być oglądane dzięki stosowaniu pasywnie spolaryzowanych okularów.

Hibino oczekuje zastosowań swoich wyświetlaczy na wystawach, koncertach i innych wydarzeniach nawet tych w muzeach i parkach.

Opracowując te wyświetlacze Hibino opierało się na metodzie wyświetlania line-by-line, która generuje obrazy dla oka prawego i lewego za pomocą całych wierszy pixeli. Pojawił się tu problem rozdzielczości obrazu 3D, która przy tej metodzie spadała o połowę w porównaniu do obrazu 2D. Właśnie dlatego powstała metoda dot-by-dot rozwiązująca problem. Zmniejsza ona rozdzielczość zaledwie o 30%, przy czym rozdzielczość odczuwalna pozostaje na stałym poziomie. 

 

firma opracowała również własną metodę nakładania spolaryzowanych filtrów na każdy pixel z osobna co przyczyniło się do zwiększenia kąta, pod jakim możliwe jest prawidłowe rejestrowanie obrazów prezentowanych na wyświetlaczu.

techon.nikkeibp.co.jp/

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl