Pula dostępnych adresów internetowych skończy się w styczniu - IPV6 - IPV4 - DOMENY INTERNETOWE - PROTOKÓŁ INTERNETOWY - ADRESY INTERNETOWE - ICANN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pula dostępnych adresów internetowych skończy się w styczniu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pula dostępnych adresów internetowych skończy się w styczniu

Pula dostępnych adresów internetowych skończy się w styczniu

Eksperci ostrzegają: dostępna pula adresów internetowych IPv4 skończy się już w styczniu 2011.

Adresy internetowe są przydzielane przez ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), która przydziela je do 5 organizacji na świecie. "Wszystkie adresy z puli centralnej zostaną zużyte już w styczniu"- mówi Ernesto Majo, dyrektor komunikacji w Registry of Internet addresses.

"W tym tygodniu zużyły się już 4 bloki adresów internetowych"- kontynuuje Majo. "Pozostało nam tylko 5 bloków i postanowiono, że będą one dystrybuowane do wszystkich regionalnych rejestratorów."

Majo zaznacza również, że sytuacja nie jest na tyle poważna na ile wygląda, ponieważ nowy protokół internetowy IPv6 pozwoli na rejestrację miliardy razy więcej adresów, niż pula dostępna przy użyciu IPv4.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
@Kris,
chłopaku tu masz rację, że panika jest przerysowana jednak.... Podejdź do większej firmy, któa ma serwerownie od dłuższego czasu (tego się nie zmiania co 3 lata), odpal starszy komputer np sprzed 4 lat i zauważysz, że karty sieciowe nie wspierają IPv6, i po to wielkie halo, że wszyscy co majastare sprzęty bedą musieli z kasy wyskoczyć żeby miećkompatybilny z siecią sprzęt.

Istnieją tehcniki translacji/tunelowania ipv4 w sieciach IPv6 ale to nie załątwi problemu do końca. A nie do wszystkich kart sieciowych pisane są uaktualnienia driverów, i nie każdą da się przystosować do nowego standardu PŁAĆ I PŁACZ. a ktoś na tym kapuste zrobi
No avatar
kris
No to po co ostrzegają? I po co ten artykuł.
Wielkie halo z niczego o tym że adresy się skończą wiadomo było od 10 lat albo i lepiej przygotowano nowy sposób adresacji i spokojnie wdraża się go bez zbędnych problemów. A tu nagle pojawiają się wysyp panikarskich artykułów.

Prawie jak z rokiem 2000 też miało byc tak pięknie i komputery miały padać jak muchy...
I wszystko było by prawdą gdyby te 11 lat temu ktoś używał komputerów wyprodukowanych przed 90 rokiem :D i o tym nie wiedział ;)

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl