QUARE GU10 - ekskluzywne źródło światła LED - OŚWIETLENIE - LED - ELGO - QUARE - ACRICHE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności QUARE GU10 - ekskluzywne źródło światła LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

QUARE GU10 - ekskluzywne źródło światła LED

QUARE GU10 - ekskluzywne źródło światła LED
fot. Elgo

Do bogatej oferty źródeł światła LED marki ELGO dołączył pierwszy model nowych lamp QUARE. Oprócz uznanych diod ACRICHE, w ledowych lampach QUARE zastosowano nowy rodzaj ceramicznej, porcelanowej obudowy.

Temperatura pracy diod LED ma krytyczne znaczenie dla ich trwałości i uzyskiwanych parametrów świetlnych. Dlatego sprawa wydajnego chłodzenia ma ogromne znaczenie w konstrukcji źródeł światła i opraw LED.
Dzięki zastosowaniu obudów z materiału ceramicznego nowe źródła światła QUARE cechuje jeszcze lepsze odprowadzanie ciepła niż w dotychczas produkowanych źródłach ACRICHE GU10 i ACRICHE S4, w których stosowane są obudowy z poliamidu. W konsekwencji pozwoliło to obniżyć pobór mocy do jedynie 3,5 W, czyniąc rodzinę QUARE jeszcze bardziej energooszczędną.

Zastosowanie w lampach QUARE obudowy ceramicznej pozwoliło także wyeliminować zewnętrzne użebrowanie na obudowie, pełniące funkcję radiatora rozpraszającego ciepło. Dzięki temu kształt i forma źródeł QUARE są jeszcze bardziej zbliżone do obecnych na rynku żarówek halogenowych i tradycyjnych.

Jako pierwsze w ofercie handlowej znalazły się źródła światła:
• QUARE GU10 – alternatywa dla klasycznego halogenu z trzonkiem GU10

Źródło światła QUARE GU10 o mocy 3,5 W jest zamiennikiem żarówki halogenowej o mocy 20 W i trzonku GU10. W porównaniu z klasycznym źródłem światła pozwala osiągnąć poziom energooszczędności sięgający 80%. Trwałość lampy QUARE GU 10 jest osiemnastokrotnie wyższa w porównaniu z tradycyjnym halogenem.
QUARE GU10 oferowane są w dwóch wariantach barwy światła:
• dziennej białej – temperatura barwowa około 6300 K,
• ciepłej białej – temperatura barwowa około 3000 K.
Opcjonalnie można wybrać lampę z przednim pierścieniem obudowy w kolorze białym lub szarym. Część świecąca lampy zamknięta jest ryflowaną soczewką, wykonaną z odpowiednio dobranego tworzywa sztucznego, o bardzo dużej przepuszczalności światła. Soczewka ta sprawia, że kąt emisji wiązki świetlnej wynosi 45°.

Źródło: Elgo

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl