Nowy typ ogniw słonecznych może generować energię również w nocy - ENERGIA - OZE - PANELE SŁONECZNE - ULTRAFIOLET - ŚWIATŁO WIDZIALNE - ŚWIATŁO PODCZERWONE - WIDMO ŚWIATŁA
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy typ ogniw słonecznych może generować energię również w nocy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy typ ogniw słonecznych może generować energię również w nocy

Nowy typ ogniw słonecznych może generować energię również w nocy

Naukowcy z Idaho USA twierdzą, że udało się im opracować nowy typ paneli słonecznych, zdolnych do produkowania energii nawet w nocy, co skutkować ma powstaniem nowej formy energii odnawialnej.

- Krytycznym czynnikiem technologii jest zdolność do przechwytywania promieniowania podczerwonego i światła widzialnego - mówi Steven Novack z laboratorium Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych w Idaho.

Około połowa dostępnej energii promieniowania słonecznego zawarta jest w pasmie podczerwonym. Co więcej energia ta jest reemitowana jako promieniowanie cieplne planety po zachodzie słońca, co z kolei potwierdza możliwość przechwytywania tej energii w nocy.

Novack oszacował, że kompletny system wykorzystujący nowe panele posiadałby wydajność na poziomie 46% w porównaniu do 25% najbardziej wydajnych współczesnych paneli słonecznych.

Co istotne, współczesne panele zdolne są do generowania energii na maksymalnym poziomie jedynie w wąskim zakresie odpowiednich warunków, głównie atmosferycznych. Przykładowo wydajność spada, gdy promienie słoneczne nie padają prostopadle na powierzchnię ogniwa.

- Nowe panele mają zbierać energię słoneczną z promieni padających pod różnymi kątami - zapewniają naukowcy.

tgdaily.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
English translation please
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl