Nowy typ ogniw słonecznych może generować energię również w nocy - ENERGIA - OZE - PANELE SŁONECZNE - ULTRAFIOLET - ŚWIATŁO WIDZIALNE - ŚWIATŁO PODCZERWONE - WIDMO ŚWIATŁA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy typ ogniw słonecznych może generować energię również w nocy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy typ ogniw słonecznych może generować energię również w nocy

Nowy typ ogniw słonecznych może generować energię również w nocy

Naukowcy z Idaho USA twierdzą, że udało się im opracować nowy typ paneli słonecznych, zdolnych do produkowania energii nawet w nocy, co skutkować ma powstaniem nowej formy energii odnawialnej.

- Krytycznym czynnikiem technologii jest zdolność do przechwytywania promieniowania podczerwonego i światła widzialnego - mówi Steven Novack z laboratorium Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych w Idaho.

Około połowa dostępnej energii promieniowania słonecznego zawarta jest w pasmie podczerwonym. Co więcej energia ta jest reemitowana jako promieniowanie cieplne planety po zachodzie słońca, co z kolei potwierdza możliwość przechwytywania tej energii w nocy.

Novack oszacował, że kompletny system wykorzystujący nowe panele posiadałby wydajność na poziomie 46% w porównaniu do 25% najbardziej wydajnych współczesnych paneli słonecznych.

Co istotne, współczesne panele zdolne są do generowania energii na maksymalnym poziomie jedynie w wąskim zakresie odpowiednich warunków, głównie atmosferycznych. Przykładowo wydajność spada, gdy promienie słoneczne nie padają prostopadle na powierzchnię ogniwa.

- Nowe panele mają zbierać energię słoneczną z promieni padających pod różnymi kątami - zapewniają naukowcy.

tgdaily.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
English translation please
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl