Lokalizacja przez komórkę i Wi-Fi - INTERNET - TELEKOMUNIKACJA - WI-FI - GPS - NAWIGACJA - LOKALIZACJA - RFID
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Lokalizacja przez komórkę i Wi-Fi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Lokalizacja przez komórkę i Wi-Fi

Lokalizacja przez komórkę i Wi-Fi
fot. Global Jet/CC/Flickr

Systemy do lokalizacji użytkowników będą w najbliższym dziesięcioleciu oparte na komórkach i standardzie sieciowym Wi-Fi - prognozuje firma analityczna ABI Research. 

Lokalizacja jest jedną z najważniejszych usług dla użytkowników sprzętu informatycznego i telekomunikacyjnego. Ustalenie ich położenia umożliwia bowiem wprowadzenie zaawansowanych usług: jak nawigacja, informacja o najbliższych usługach, sklepach, punktach handlowych, czy też bankach a nawet działanie zautomatyzowanych systemów e-commerce, ułatwiających zakup towarów przez internet.

Według raportu ABI Research, najpoważniejszym obecnie standardem lokalizacji jest standard oparty na telefonii komórkowej, używający systemu GPS lub lokalizacji zależnej od położenia danej sieci komórkowej (współrzędnych według najbliższych stacji bazowych). Drugą co do popularności technologią jest lokalizacja Wi-Fi dołączająca użytkownika do najbliższych routerów w sieci bezprzewodowej.

Daleko w tyle zostają inne technologie lokalizacji - według czujników ruchu oraz krótkiego zasięgu opartych np. na znacznikach radiowych RFID.

PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl