Centrum Informatyczne Świerk poszukuje informatyków i inżynierów - INFORMATYKA - ENERGETYKA JĄDROWA W POLSCE - CERN - INSTYTUT PROBLEMÓW JĄDROWYCH - IPJ - MARIA - CENTRUM INFORMATYCZNE ŚWIERK - OTWOCK
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Centrum Informatyczne Świerk poszukuje informatyków i inżynierów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Centrum Informatyczne Świerk poszukuje informatyków i inżynierów

Centrum Informatyczne Świerk poszukuje informatyków i inżynierów
źródło: IPJ/CIŚ/Tentaris/Maciej Frołow

Rozpoczyna się druga faza organizacji Centrum Informatycznego Świerk powstającego na terenie ośrodka jądrowego pod Otwockiem. Celem projektu finansowanego ze środków 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej jest stworzenie silnego wsparcia informatycznego, zarówno infrastrukturalnego jak i kompetencyjnego, dla polskiej energetyki jądrowej i konwencjonalnej.

„Główną siłą CIŚ powinna być niezawodność rozwiązań informatycznych oraz bezpieczeństwo danych" – mówi dyrektor Centrum, prof. Wojciech Wiślicki. „CIŚ ma zaplanowaną oddzielną, niezależną infrastrukturę do przetwarzania i przechowywania informacji niejawnej" – dodaje. Ośrodek będzie partnerem dla firm i agencji rządowych, które wymagają szczególnej ochrony swoich danych. CIŚ ma też wspierać informatycznie badania z zakresu fizyki i technologii jądrowych oraz pokrewnych im dziedzin nauki i techniki.

„W 2011 roku planujemy zatrudnienie kilkudziesięciu informatyków, fizyków, inżynierów, a także osób o innych specjalnościach" – wyjaśnia prof. Wiślicki. „Na początku stycznia przeprowadziliśmy pierwsze kilkanaście rozmów z kandydatami. Nie ukrywamy, że nasze oczekiwania co do kompetencji pracowników są wysokie. Stwarzamy młodym ludziom możliwości rozwoju, np. realizacji własnych inicjatyw badawczych oraz współpracy z organizacjami międzynarodowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi."

Już pod koniec ubiegłego roku CIŚ zorganizowało wspólnie z wiedeńską Międzynarodową Agencją Energii Atomowej regionalne środkowoeuropejskie warsztaty z zakresu posługiwania się oprogramowaniem stosowanym w analizach bezpieczeństwa obiektów jądrowych. Przewiduje się kolejne tego typu szkolenia dla analityków, fizyków i programistów. Centrum będzie też współpracowało z międzynarodowymi instytucjami naukowymi m.in. z Laboratorium Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) w Genewie przy przetwarzaniu danych z nowych eksperymentów.

„CIŚ, obok badawczego reaktora jądrowego Maria, jest jednym z kluczowych elementów tworzonej w Świerku organizacji wsparcia badawczo-technicznego (tzw. TSO) dla programu budowy energetyki jądrowej w Polsce" uzupełnia dyrektor IPJ prof. Grzegorz Wrochna.

„Zdajemy sobie sprawę, że oddalenie naszego ośrodka o ok. 30 kilometrów od centrum Warszawy jest pewną niedogodnością dla pracowników i staramy się temu zaradzić". Już dziś autobusami pracowniczymi można dojechać do Świerka z wielu miejsc Warszawy, a podróż trwa ok. 45 minut. Od stycznia są też zapewnione częste połączenia ze stacją kolejową w Otwocku oddaloną o mniej niż 15 minut. Funkcjonują również połączenia z innymi okolicznymi miejscowościami.

Projekt CIŚ realizowany będzie w latach 2010-2015. Do końca 2011 roku ma powstać infrastruktura budowlana i energetyczna. Tworzone są właśnie grupy naukowo-eksperckie i techniczne. Pod koniec roku rozpocznie się kompletowanie sprzętu informatycznego oferującego docelowo ok. 100 teraflopsów mocy obliczeniowej i kilka petabajtów przestrzeni dyskowej w zasobach wydzielonych oraz w zasobach włączonych w grid światowy.

Szczegółowe informacje na temat CIŚ i rekrutacji są dostępne na stronie: www.cis.gov.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (4)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Brak obrazka
@taddy: możesz sam zgłosić swoją kandydaturę, sprawdź aktualne oferty pracy w CIŚ http://www.cis.gov.pl/praca
No avatar
taddy
„Na początku stycznia przeprowadziliśmy pierwsze kilkanaście rozmów z kandydatami."
Kandydaci wybierani przez CIŚ czy można się samemu zgłosić?
No avatar
Rzecznik IPJ
Projekt, którego celem jest utworzenie Centrum ma trwać do 2015 roku. Po utworzeniu
Centrum będzie działało dalej.
No avatar
edwin
tzn że praca jest do 2015 roku?
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl