Atomowa Eureka w Szczecinie - ENERGIA JĄDROWA - ELEKTROWNIA JĄDROWA - BEZPIECZEŃSTWO JĄDROWE - WYSTAWA - KAMPANIA INFORMACYJNA - SZCZECIN - EUREKA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Atomowa Eureka w Szczecinie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Atomowa Eureka w Szczecinie

Atomowa Eureka w Szczecinie

Od 24 stycznia w szczecińskim Experimentarium Eureka będzie można obejrzeć nową wystawę "Atomowa Eureka - E=mc2", ukazującą sposoby generacji energii z jądra atomowego. Ekspozycję organizuje Uniwersytet Szczeciński oraz Oddział Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego. 

Zwiedzający szczecińską placówkę będą mogli uzyskać podstawowe informacje dotyczące energii jądrowej, a także uczestniczyć w interaktywnych pokazach, np. pomiarze promieniowania materiałów codziennego użytku (np. soli czy cegieł) czy objaśnieniu metod rozdzielania izotopów uranu za pomocą piłeczek wrzuconych do wirówki. 

Chętni będą mogli samodzielnie zbudować model jądra za pomocą magnesów i dowiedzą się, jakie działają tam siły. Na prostych symulacjach będzie można też sprawdzić, na czym polega niestabilność ciężkich jąder atomowych i ich rozpad w reaktorze jądrowym.

Twórcy wystawy wyjaśnią też różnice między elektrownią jądrową a elektrownią konwencjonalną i pokażą, jak się dba o bezpieczeństwo elektrowni jądrowej.

"Nowa wystawa dotycząca energii atomowej może przekonać, że elektrownie atomowe są tak samo bezpieczne, jak konwencjonalne. Promieniowanie otacza nas na co dzień i nie jest tak szkodliwe, jak nam się wydaje, a rozszczepienie atomu jest niczym innym jak dostarczeniem ogromnej ilości energii" - zapowiada Adam Morawski z biura prasowego US.

Więcej informacji o ekspozycji można znaleźć na stronie eureka.univ.szczecin.pl

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl