Kanadyjska firma planuje stworzenie sieci bazującej na mikro-satelitach - INTERNET - KANADA - SIEĆ - SATELITA - ORBITA - COMMSTELLATION - 12GBIT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kanadyjska firma planuje stworzenie sieci bazującej na mikro-satelitach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kanadyjska firma planuje stworzenie sieci bazującej na mikro-satelitach

Kanadyjska firma planuje stworzenie sieci bazującej na mikro-satelitach

Sieć COMMStellation™ składałaby się z układu 78 małych i tanich satelit na orbicie ok. 1000km nad powierzchnią Ziemi i jest projektem Microsat Systems Canada Incorporated (MSCI). Mikrosatelity wykorzystują tańsze i mniej specjalistyczne układy elektroniczne niż standardowe satelity kosmiczne, a to głównie dzięki orbicie, która jest o wiele niższa. Zużywać będą również mniej mocy do transmisji danych również dzięki stosunkowo niewielkiej odległości do nadajników i odbiorników. Satelitki są na tyle małe, że pojedyncza rakieta jednorazowo może zabrać aż 14 sztuk.

MSCI planuje wystrzelenie pierwszych satelit w 2014 r., a ukończenie sieci miałoby nastąpić w przeciągu jednego roku od zainstalowania pierwszych satelit na właściwych orbitach. Satelity umieszczane będą w 6 orbitalnych sektorach po 13 satelit w każdym sektorze. Na Ziemi rozlokowanych będzie 20 stacji nadawczo odbiorczych, które z kolei będą łączyły się z odbiornikami sieci naziemnych lub hubami.

Każda z satelit COMMStellation będzie w stanie przesyłać dane z prędkością do 12Gbit/s i będzie zdolna do komunikacji z odbiornikami rozmieszczonymi na powierzchni 18mln km2

Szacowany czas pracy satelity to 10 lat. Po tym okresie ulegną one spaleniu w atmosferze, co jest rozwiązaniem o wiele lepszym niż pozostawianie kolejnych śmieci na orbitach.

http://www.mscinc.ca/news/2011-1-19-MSCI-COMMStellation.html

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl