Relacja z III Karkonoskiego Festiwalu Światła - OPRAWY LED - PHILIPS LIGHTING - KARKONOSKI FESTIWAL ŚWIATŁA - JELENIA GÓRA - AKADEMIA ŚWIATŁA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Relacja z III Karkonoskiego Festiwalu Światła
drukuj stronę
poleć znajomemu

Relacja z III Karkonoskiego Festiwalu Światła

Relacja z III Karkonoskiego Festiwalu Światła

Na czas III edycji Karkonoskiego Festiwalu Światła, Jelenia Góra stała najbardziej rozświetlonym miastem Polski. Imprezą towarzyszącą Festiwalowi była zorganizowana przez Philips Lighting PolandAkademia Światła – konferencja oraz forum dyskusyjne dla osób zajmujących się zawodowo oświetleniem.

Karkonoski Festiwal Światła już po raz trzeci zachwycił niezwykłymi iluminacjami i pokazami oświetlenia tysiące osób, które w odwiedziły główną arenę Festiwalu - Plac Piastowski w Cieplicach. Po raz pierwszy w Festiwalu uczestniczyli studenci uczelni technicznych i artystycznych, którzy prezentowali różne możliwości wykorzystania światła w kształtowaniu przestrzeni publicznej. W gmachu pałacu Schaffgotschów, w którym mieści się wydział Politechniki Wrocławskiej można było oglądać obrazy „malowane światłem” oraz wiele form artystycznych kreowanych przez światło.

Jedną z największych atrakcji Festiwalu okazał się zrealizowany w kościele ewangelickim spektakl „Stworzenie świat(ł)a”, podczas którego wykorzystano w sposób niezwykły video mapping i oświetlenie architektonicznych detali barokowej świątyni. Video mapping jest nowatorską techniką tworzenia wizualizacji na budynkach w taki sposób, aby je ożywić i zmienić graficznie. Ta forma projekcji obrazów i światła była wykorzystana w wielu miejscach Festiwalu. Szczególnie zachwycał ten w wykonaniu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy swoje świetlno-graficzne wizje zaprezentowali na elewacji budynku szkoły muzycznej. 

Video mappingowi, pokazom laserowym i innym wydarzeniom artystycznym towarzyszyły iluminacje zabytkowych obiektów, które dzięki LED’owym oprawom Philips zyskały nowe, bajkowe oblicze. Turyści i mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej wysoko ocenili tegoroczną edycję Karkonoskiego Festiwalu Światła uznając tę imprezę za jedno z najatrakcyjniejszych wydarzeń w regionie.

philips-karkonoski-festiwal-światła

Po raz kolejny podczas Festiwalu odbyła się Akademia Światła, w której uczestniczyło ponad 150 przedstawicieli samorządów odpowiedzialnych za oświetlenie przestrzeni publicznej, a także architektów i projektantów oświetlenia z całej Polski. Wykład inaugurujący obrady Akademii wygłosił prof. Wojciech Żagan z Politechniki Warszawskiej. Podczas dwudniowych wykładów Akademii Światła zaprezentowane zostały najnowocześniejsze techniki oświetlania przestrzeni publicznej.

Kolejna edycja Karkonoskiego Festiwalu Światła zaplanowana jest w terminie 12-16 stycznia 2012 roku. Organizatorzy zamierzają rozszerzyć formułę imprezy o udział w świetlnych projektach i prezentacjach studentów i specjalistów z uczelni technicznych i artystycznych z Niemiec, Francji, Holandii i państw Grupy Wyszehradzkiej, dzięki czemu Festiwal nabierze międzynarodowego charakteru.

Philips

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl