Jak długo Niemcy pozostaną liderem na rynku instalacji PV? - ENERGIA ODNAWIALNA - FOTOWOLTAIKA - POLITYKA ENERGETYCZNA - ENERGIA SŁONECZNA - NIEMCY - PV - INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE - FEED IN TARIFFS - EEG - EPIA - SYSTEM TARYF GWARANTOWANYCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Jak długo Niemcy pozostaną liderem na rynku instalacji PV?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak długo Niemcy pozostaną liderem na rynku instalacji PV?

Jak długo Niemcy pozostaną liderem na rynku instalacji PV?
fot. Panele fotowoltaniczne

Do 2012 roku liczba nowych instalacji fotowoltaicznych w Niemczech najprawdopodobniej się skurczy, ale na całym świecie zdolności produkcyjne nadal będą intensywnie rosły.

Rynek energii słonecznej naszego sąsiada stał się największym na świecie głównie dzięki wsparciu ze strony niemieckiego rządu. Do roku 2007 Niemcy miały zainstalowaną połowę światowej energii słonecznej, a w samym tylko 2010 roku ich solarny potencjał wzrósł o 8,8GW. Według danych dostarczonych przez iSuppli, potwierdzonych przez innych analityków, tendencja ta będzie się utrzymywała w 2011 r., zapewniając niemieckim instalacjom niemal połowę mocy z 20GW światowych instalacji fotowoltaicznych. 

nowe-instalacje-pv

Sytuacja ta może ulec zmianie w 2012 roku. Wszystko zależy od zmian w niemieckiej ustawie o energiach odnawialnych EEG (niem. Erneuerbare-Energien-Gesetz), której kolejna już nowelizacja zaplanowana jest na połowę 2011 r. Jeśli władze zdecydują się zrezygnować z systemu taryf gwarantowanych FIT (feed-in tariffs), polegającym na obowiązku zakupu energii elektrycznej produkowanej z OZE po określonych przez rząd cenach, z pewnością przyhamuje to wzrost solarnego biznesu w Niemczech.

W ciągu najbliższych pięciu lat globalna produkcja instalacji fotowoltaicznych będzie nadal rosła, ponieważ inne kluczowe rynki, takie jak Włochy czy USA, zrównoważą ewentualny spadek w Niemczech. Według danych iSuppli w samych tylko Stanach Zjednoczonych moc instalacji wzrośnie prawie dziesięciokrotnie, od mniej niż 0,5GW w 2009 r. do ponad 4GW w 2014 r. W Azji pięciokrotny wzrost zanotuje Japonia. Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego (EPIA) przewiduje również świeży popyt ze strony rynków takich jak Kanada, Chiny, Grecja, Indie i Wielka Brytania. Według branżowego raportu Solarbuzz 2010 nawet w najwolniejszy scenariusz wzrostu zakłada, że globalny rynek PV zwiększy się 2,5-krotnie do 2014 roku.

globalny-rynek-pv

Źródło: iSuppli, spectrum.ieee.org

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
borewicz
czy ktoś mi może wytłumaczyć skąd takie udziały w rynku solarów mają Czechy? z wykresu wynika, że to obecnie piąty grasz na globalnym rynku!
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl