Ekran OLED i kamera w okularach? - MINIATURYZACJA - AMOLED - SYSTEMY MULTIMEDIALNE - ELEKTRONIKA UŻYTKOWA - WYŚWIETLACZ OLED
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ekran OLED i kamera w okularach?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ekran OLED i kamera w okularach?

Ekran OLED i kamera w okularach?

Nowy wynalazek badaczy z Instytutu Fraunhofer może sprawić, że w przyszłości będziemy chodzili do optyka nie tylko po okulary, ale też ekrany i kamery.

Mikro wyświetlacz OLED stworzony przez Niemców łączy w sobie możliwości małego wyświetlacza AMOLED z monochromatyczną kamerą. Póki co specyfikacje nie są powalające, ale to się zmieni. W obecnej formie ekran ma rozdzielczość 320 x 240 pikseli, jasność 15,000 cd/m² i mieści się na chipie o przekątnej 0,6 cala. Twórcy pracują obecnie nad wersją jeszcze mniejszą – 0,5 cala. Kamera jest póki co czarno biała i ma rozdzielczość 160 x 120 pikseli. Naukowcy podkreślają, że jest to tylko prototyp, który będzie rozwijany.

Możliwości są ogromne. Wyobraźcie sobie okulary z wbudowanym ekranem albo wyświetlacze dla przenośnych odtwarzaczy multimedialnych, które po użyciu możemy schować po prostu do futerału jak okulary szkła przeciwsłoneczne. Twórcy pokazali swój wynalazek na filmie:

multi-blog.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl