Ekran OLED i kamera w okularach? - MINIATURYZACJA - AMOLED - SYSTEMY MULTIMEDIALNE - ELEKTRONIKA UŻYTKOWA - WYŚWIETLACZ OLED
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ekran OLED i kamera w okularach?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ekran OLED i kamera w okularach?

Ekran OLED i kamera w okularach?

Nowy wynalazek badaczy z Instytutu Fraunhofer może sprawić, że w przyszłości będziemy chodzili do optyka nie tylko po okulary, ale też ekrany i kamery.

Mikro wyświetlacz OLED stworzony przez Niemców łączy w sobie możliwości małego wyświetlacza AMOLED z monochromatyczną kamerą. Póki co specyfikacje nie są powalające, ale to się zmieni. W obecnej formie ekran ma rozdzielczość 320 x 240 pikseli, jasność 15,000 cd/m² i mieści się na chipie o przekątnej 0,6 cala. Twórcy pracują obecnie nad wersją jeszcze mniejszą – 0,5 cala. Kamera jest póki co czarno biała i ma rozdzielczość 160 x 120 pikseli. Naukowcy podkreślają, że jest to tylko prototyp, który będzie rozwijany.

Możliwości są ogromne. Wyobraźcie sobie okulary z wbudowanym ekranem albo wyświetlacze dla przenośnych odtwarzaczy multimedialnych, które po użyciu możemy schować po prostu do futerału jak okulary szkła przeciwsłoneczne. Twórcy pokazali swój wynalazek na filmie:

multi-blog.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl