Bridgelux prezentuje diodę led na krzemowym substracie o skuteczności świetlnej 135 lm/wat - DIODA - LED - AZOTEK GALU - KALIFORNIA - STRUMIEŃ ŚWIETLNY - SKUTECZNOŚĆ ŚWIETLNA - BRIDGELUX - KRZEMOWY SUBSTRAT - GAN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bridgelux prezentuje diodę led na krzemowym substracie o skuteczności świetlnej 135 lm/wat
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bridgelux prezentuje diodę led na krzemowym substracie o skuteczności świetlnej 135 lm/wat

Bridgelux prezentuje diodę led na krzemowym substracie o skuteczności świetlnej 135 lm/wat

Krzemowe substraty w LED są dobrym materiałem, jednak nie znajdziesz ich w diodach używanych w telewizorach czy lampach drogowych samochodów. Nie są w stanie zapewnić wystarczająco dużo światła aby stosować je w komercyjnych rozwiązaniach a przynajmniej nie były w stanie.

Bridgelux Inc., Kalifornijska firma specjalizująca się w technologiach półprzewodnikowych zademonstrowała diodę led na krzemowym substracie o wartości skuteczności świetlnej 135lm/W. Firma wierzy, że jest to pierwszy taki przypadek, gdy komuś udało się stworzyć diodę LED na krzemowym substracie spełniającą warunki aby mogła być stosowana w rozwiązaniach komercyjnych.

Skuteczność świetlna rzędu 135lm/W została osiągnięta przy wykorzystaniu pojedynczej diody LED o średnicy 1,5mm zasilanej prądem o natężeniu 350mA. Dioda posiada kolor o temperaturze 4730K. W zależności od funkcji dioda wymaga napięcia 2,9V przy prądzie 350mA i niewiele mniej niż 3,25V przy 1A.

Zamiast używania bardziej powszechnych substratów z szafiru czy węgliku krzemu do tworzenia epitaksjalnych płytek, wykorzystywanych do tworzenia LED, Bridgelux postanowił wykorzystać tańsze materiały produkcyjne, tworząc struktury z azotku galu na podłożu krzemowym. Wafle powstają w 3 rozmiarach o średnicach 150,200, 300 mm co według Bridgelux'a może zredukować koszta aż o 75%.

Produkty bazujące na tej technologi będą musiały poczekać jeszcze 2-3 lata zanim komercyjnie będą mogły pojawić się na rynku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl