EIT nagrodzi przedsiębiorczych studentów z wydziałów energetyczno-informatycznych - ENERGETYKA - POLITECHNIKA WARSZAWSKA - STUDENCI - INFORMATYKA - NAGRODA - EIT - PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ - DARIA TATAJ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności EIT nagrodzi przedsiębiorczych studentów z wydziałów energetyczno-informatycznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

EIT nagrodzi przedsiębiorczych studentów z wydziałów energetyczno-informatycznych

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) stworzył program kształcenia i nagradzania studentów, u których rozpoznano wysoki potencjał przedsiębiorczości. Konkurs będzie otwarty dla wszystkich studentów, którzy nawiążą współpracę ze Wspólnotami Wiedzy i Innowacji. To one będą nominować innowacyjne przedsięwzięcia do konkursu - poinformowała PAP dr Daria Tataj, członkini Rady Zarządzającej EIT, pracownik naukowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. 

Program nagród jest kierowany do studentów, którzy pragną utworzyć nowe przedsięwzięcia poza strukturą społeczności akademickiej. Dr Tataj wyjaśniła, że chodzi m.in. o studentów z wydziałów energetyczno-informatycznych, stanowiących tradycyjnie bazę dla działalności EIT. Celem programu jest wyłonienie tych osób, u których rozpoznano wysoki potencjał przedsiębiorczości i otoczenie ich opieką zgodnie z modelem mistrz-uczeń.

- Zastosowanie takiego schematu będzie niezwykle korzystne dla obu stron: ucznia i mistrza. Połączenie wiedzy i doświadczenia jednej strony z energią i znajomością potrzeb środowiska przyszłych przedsiębiorców - dziś studentów - z drugiej strony, musi dać znakomite efekty. Pragniemy stworzyć system, który pomoże im się rozwijać, połączy ich z rynkiem światowym - kapitałowym i inwestorami - poprzez duże przedsiębiorstwa, co pozwoli im się także nauczyć, jak można zmienić skalę działań - mówiła Daria Tataj podczas uroczystości rozdania nagród Academic Enterprise Awards, które odbyło się w lutym na Politechnice Federalnej w Zurychu.

Wsparcie EIT będzie udzielane nie tylko zwycięzcom, ale także nominowanym do nagrody studentom, którzy działają w obszarach gospodarki związanych z klimatem, energią i technologiami informatycznymi. Pomysłodawcom chodzi bowiem nie tylko o to, żeby rozpoznać talenty, ale również o to, żeby je kształtować.

Obok EIT program współtworzy Science|Business - firma medialna skupiająca naukowców, inwestorów i polityków zajmujących się innowacyjnością, utworzona przez europejskich dziennikarzy zajmujących się nauką i technologią.

Pierwsze nagrody zostaną przyznane w przyszłym roku. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i warunków uczestnictwa w programie będą publikowane na stronie www.eit.europa.eu

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl