Największy na świecie projekt energii pływów morskich powstanie na zachodnim wybrzeżu Szkocji - ENERGETYKA - ENERGETYKA MORSKA - ENERGIA FAL MORSKICH - TURBINA PŁYWOWA - SZKOCJA - SCOTTISH POWER - ELEKTROWNIA PŁYWOWA - ENERGIA PŁYWÓW - ISLAY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Największy na świecie projekt energii pływów morskich powstanie na zachodnim wybrzeżu Szkocji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Największy na świecie projekt energii pływów morskich powstanie na zachodnim wybrzeżu Szkocji

Największy na świecie projekt energii pływów morskich powstanie na zachodnim wybrzeżu Szkocji

Szkocki rząd zatwierdził przedstawiony przez ScottishPower Renewables warty 40 mln funtów projekt zespołu turbin pływowych, który ma powstać na zachodnim wybrzeżu Szkocji w cieśninie Sound of Islay.

Obiekt o mocy 10MW będzie generował energię elektryczną dla ponad 5000 gospodarstw domowych na wyspach Islay i Jura. Realizacja projektu umocni pozycję Szkocji jako światowego lidera w wykorzystaniu energii pływów i energetyce morskiej.

- Z około jedną czwartą europejskich zasobów energii pływów oraz dziesiątą częścią zdolności produkcyjnych energii fal morskich Szkocja ma niezrównany potencjał produkcji czystej energii, tworząc nowe niskoemisyjne miejsca pracy i przynosząc miliardy funtów inwestycji dla Szkocji - powiedział John Swinney, Sekretarz ds. Finansów i Zrównoważonego Rozwoju.

Podwodna farma morska

Źródło: Telegraph

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Energia pływów morskich to nieograniczona energia i przyszłościowa ale na dziś można pomyśleć o wykorzystaniu prądów rzecznych które są najbardziej przewidywalne co jest istotne w założeniach projektowych. Koryta rzek i ich dna od lat o pomoc wołają z powodu zamulenia i degradacji naturalnej. Ten pomysł chciał realizować już w latach 70-tych Gierek i aby pozwolono mu należycie wykorzystać zaciągnięte pożyczki bylibyśmy daleko do przodu. Jest to projekt przy dzisiejszych możliwościach technologicznych wart rozpatrzenia ponieważ w swoim rozmiarze dopomoże środowisku naturalnemu a czyste rzeki i morskiej florze i faunie ułatwią bytowanie. Naukowcy bedą mieli jednocześnie więcej czasu na dalsze prace nad bezpiecznym i wydajnym reaktorem jądrowym co jest nadal rozwiązaniem najlepszym przy obecnym zapotrzebowaniu.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl