Znamy zwycięzców krajowych finałów konkursu Imagine Cup 2011 - MICROSOFT - IMAGINE CUP - STUDENT - KONKURS TECHNOLOGICZNY
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Znamy zwycięzców krajowych finałów konkursu Imagine Cup 2011
drukuj stronę
poleć znajomemu

Znamy zwycięzców krajowych finałów konkursu Imagine Cup 2011

Znamy zwycięzców krajowych finałów konkursu Imagine Cup 2011

Zwycięzcą polskiej edycji konkursu Imagine Cup 2011 został zespół Code Riders z Politechniki Łódzkiej. Kolejne miejsca na podium przypadły poznańskim politechnikom z eyePUTers oraz Waćpanom z Politechniki Gdańskiej. Konkurs został zorganizowany 19-20 kwietnia 2011 r. przez Microsoft i Instytut Wzornictwa Przemysłowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Code Riders w kategorii Projektowanie Oprogramowania pokonali dziewięć drużyn reprezentujących pięć ośrodków akademickich. Zwycięski zespół i jego projekt będą reprezentować Polskę w finałach światowych, które w 2011 r. odbędą się w Nowym Jorku. Czwartą nagrodę jury przyznało ex equo zespołom Milky Way Team z Politechniki Białostockiej i Terrarium z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zasiadający w jury konkursu wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan podkreślił, że zwycięzcami mogą czuć się wszyscy członkowie 10 finałowych drużyn. – Doświadczenie, które zdobyliście startując w konkursie jest bezcenne i z pewnością przyniesie Wam wymierne korzyści w przyszłości – powiedział.

Wiceminister zwrócił uwagę, iż każdego roku studia informatyczne kończy w Polsce 40 tys. absolwentów. - Daje to świetne podstawy do budowania mądrego, zaawansowanego technologicznie państwa, które jest w stanie realizować swoje marzenia – powiedział. Polski rynek IT w 2010 r. osiągnął wartość blisko 28 mld zł. Według tzw. Black Book, w 2011 r. wartość tego sektora wzrośnie o ok. 5 proc.

Projekty studentów w krajowej edycji konkursu oceniało jury w składzie: Beata Bochińska - prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Tadeusz Golonka - doradca zarządów i rad nadzorczych polskich firm IT, Bożena Lublińska-Kasprzak - prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Jacek Murawski - dyrektor generalny Microsoft Sp. z o.o., Maria Elżbieta Orłowska – sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Bogdan – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

***

Imagine Cup to konkurs technologiczny organizowany corocznie dla studentów przez firmę Microsoft. Wzorem poprzednich edycji także tegorocznej przyświeca hasło: „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Te problemy zostały zidentyfikowane w Milenijnych Celach Rozwoju Organizację Narodów Zjednoczonych.

Polscy studenci biorą udział w Imagine Cup od 2004 r., od kilku edycji stanowiąc jedną z najliczniejszych reprezentacji krajowych. Nasi reprezentanci kilkukrotnie stawali na podium oraz zdobywali pierwsze miejsca w różnych kategoriach podczas finałów światowych.

Polska była gospodarzem imprezy w 2010 r. W 2011 r. będzie nim Nowy Jork, którego przedstawicielom sztandar organizatora przekazali wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak i Jacek Murawski - dyrektor generalny Microsoft Polska.

Nagroda główna Imagine Cup 2011 to 25 tys. dol.

Więcej na http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/Default.aspx

 

MG

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl