Rolls-Royce zdobywa kontrakt przy najdłuższym gazociągu na świecie - ZASILANIE - CHINY - ENERGETYKA GAZOWA - ROLLS-ROYCE - PETROCHINA - SYSTEMY ZASILANIA - GAZOCIĄG - SPRĘŻARKI - TURBINY GAZOWE - SPRĘŻARKA GAZOWA - WEST-EAST PIPELINE PROJECT - WEPP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rolls-Royce zdobywa kontrakt przy najdłuższym gazociągu na świecie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rolls-Royce zdobywa kontrakt przy najdłuższym gazociągu na świecie

Rolls-Royce zdobywa kontrakt przy najdłuższym gazociągu na świecie

Rolls-Royce, globalna spółka oferująca systemy zasilania, umocniła swoją pozycję branżowego lidera w dziedzinie sprzętu do sprężania gazu dostarczanych dla operatorów najważniejszych gazociągów, dzięki kontraktowi z PetroChina – największym producentem ropy i gazu w Chinach.

Projekt Rurociągu Wschód-Zachód (West-East Pipeline Project, WEPP) to najdłuższy gazociąg na świecie. Zamówienie podniesie do 45 liczbę pakietów sprężarek turbin gazowych Rolls-Royce RB211 zainstalowanych na gazociągu oraz jego odnogach. Zamówienie to zostało poprzedzone zdobyciem innych kontraktów w ostatnich pięciu latach na realizacje w ramach dużych gazociągów w Indiach, Europie, Rosji, Kazachstanie, Ameryce Północnej i Algierii.

Kontrakt o wartości 65 mln USD obejmuje sześć pakietów sprężarek do turbin gazowych RB211, które zostaną zainstalowane w ramach jednego z najważniejszych i najdroższych projektów energetycznych w Chinach – WEPP Linia 2. Jednostki turbin gazowych zostaną zainstalowane w dwóch nowych stacjach sprężarek na długości 2400 km wschodniego odcinka rurociągu. Dołączą one do sześciu jednostek RB211 instalowanych obecnie wzdłuż 2450 km odcinka zachodniego i 19 funkcjonujących już zestawów sprężarek w WEPP Linia 1.

Tony Ruegger, wiceprezes wykonawczy Rolls-Royce ds. Sektora Ropy i Gazu, powiedział: „Bardzo nas cieszy, że PetroChina ponownie zaufało technologii Rolls-Royce przy budowie tego ważnego gazociągu. Dziewiętnaście pakietów RB211 eksploatowanych obecnie w Chinach działa już niemal pół miliona godzin, zaś najdłużej działający silnik osiągnął już przebieg 34 000 godzin. Dzięki technologii silników lotniczych Rolls-Royce turbiny gazowe dalej uzyskują bardzo wysokie osiągi i stopień niezawodności”.

WEPP Linia 2 ma całkowitą długość 8859 km i obejmuje gazociąg główny o długości 4859 km oraz osiem gazociągów dodatkowych. Gazociąg transportuje 30 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie ze złóż w Azji Środkowej przez 15 prowincji do najważniejszych regionów kraju – Zhejiang, Szanghaju, Guangdong i Hong Kongu. Ogólnokrajowa dystrybucja gazu ma sprzyjać konsumpcji czystej energii w Chinach i pozwala zredukować zużycie węgla o 11 mln ton rocznie, ograniczając tym samym szkodliwe emisje.

Wirowe sprężarki do gazociągów do sześciu nowych pakietów turbin gazowych RB211 to model RFBB-36, zaprojektowane i produkowane także przez Rolls-Royce.

Dostawa całości sprzętu do wschodniego odcinka WEPP Linia 2 ma zostać zrealizowana do IV kwartału 2011 r.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl