Najbardziej wydajny panel oświetleniowy OLED - OŚWIETLENIE - PHILIPS - OLED - ŹRÓDŁA ŚWIATŁA - TEMPERATURA BARWOWA - SKUTECZNOŚĆ ŚWIETLNA - OLED LUMIBLADE PLUS - PANELE OŚWIETLENIOWE - KONICA MINOLTA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Najbardziej wydajny panel oświetleniowy OLED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Najbardziej wydajny panel oświetleniowy OLED

Najbardziej wydajny panel oświetleniowy OLED

Oświetlenie OLED jest już faktem… tylko nie popularnym. Panele tego typu mają ogromny potencjał, ale póki co są po prostu zbyt drogie, by miały szansę zastąpić oszczędne świetlówki i diody LED. Kiedyś się to jednak zmieni. Philips udowadnia, że jest na co czekać.

Producent pokazał panele oświetleniowe OLED Lumiblade Plus mające być najbardziej wydajnymi urządzeniami tego typu na rynku (45lm/w). Obecnie są dostępne jedynie w rozmiarach 7×7 cm w zawrotnej cenie 120 euro za sztukę. To prawie 500 złotych za, bądź co bądź, miniaturową lampeczkę. Dużo. Stanowczo za dużo by można było mówić o realnych szansach na popularyzację. Ale ceny z czasem spadną, wiedza na temat OLED będzie szersza i możemy doczekać się rewolucji. Dlaczego? Spójrzcie na specyfikacje Philips Lumiblade Plus:

  • skuteczność świetna: 45 lm/W
  • temperatura barwowa: 2800 K
  • jasność: 1000 cd/m²
  • natężenie/napięcie: 71,5 mA / 3,6V
  • grubość: 1,8 mm
  • żywotność: 10 000 godzin

Panel opracowała firma Konica Minolta i jest on produkowany przez Philipsa. Producent sprzedaje swoje oświetlenie w ilościach minimum 100 sztuk.

Źródło: multi-blog.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl