Ministerstwo Gospodarki ankietuje energochłonne firmy - PRZEMYSŁ - PRODUKCJA - MINISTERSTWO GOSPODARKI - ENERGOCHŁONNOŚĆ - ANKIETA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ministerstwo Gospodarki ankietuje energochłonne firmy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ministerstwo Gospodarki ankietuje energochłonne firmy

Ministerstwo Gospodarki ankietuje energochłonne firmy
fot. alex_ford/CC/Flickr

Ministerstwo Gospodarki prowadzić wśród energochłonnych przedsiębiorstw ankietę, w której pyta czy firmy te zamierzają przenieść produkcję w związku ze wzrostem cen energii – donosi Rzeczpospolita. 

Wyniki badań ankietowych mają posłużyć do opracowania raportu o skutkach wdrażania unijnej polityki klimatycznej, który ma być gotowy latem. Wyniki ankiety są łatwe do przewidzenia - firmy energochłonne zareagują na wzrost kosztów zakupu energii przenoszeniem produkcji poza Unię. Potwierdzają to przedstawiciele kilku bezpośrednio zainteresowanych problemem podmiotów - zwraca uwagę gazeta.

Arkadiusz Krężel z rady nadzorczej Impexmetalu uważa, że na taki krok będę się musiały zdecydować przedsiębiorstwa działające w przemyśle hutniczym i stalowym i które już analizują scenariusze ograniczenia produkcji lub jej przenoszenia. Wśród branż zagrożonych realizacją takiego scenariusza dziennik wymienia także chemię, górnictwo oraz przemysł cementowy - czytamy w Rzeczpospolitej.

Henryk Kaliś z Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu uważa, że wobec zagrożenia wzrostem cen energii elektrycznej o 50 – 100%, w następstwie wdrażania unijnego pakietu klimatycznego, pod znakiem zapytanie stoi dalsza działalność przedsiębiorstw, w których udział energii w kosztach produkcji przekracza 15%.

Źródło: Rzeczpospolita

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl