Pierwszy czterokanałowy, 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy o częstotliwości próbkowania 100 MSPS - MEDYCYNA - PRZETWORNIK - ADC - TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED - MRI - 100MSPS - ADS5263
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwszy czterokanałowy, 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy o częstotliwości próbkowania 100 MSPS
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwszy czterokanałowy, 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy o częstotliwości próbkowania 100 MSPS

Pierwszy czterokanałowy, 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy o częstotliwości próbkowania 100 MSPS

Texas Instruments Incorporated (TI) wprowadził dziś na rynek pierwszy czterokanałowy, 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC) przeznaczony do urządzeń służących do obrazowania w medycynie, na przykład metodą rezonansu magnetycznego (MRI). ADS5263 spełnia wymagania projektantów dotyczące dostarczenia niezakłóconego, ostrego sygnału i krótszych czasów akwizycji, oferując duży stosunek sygnału do szumu (SNR) wynoszący 84,6 dBFS dla sygnału wejściowego 10-MHz oraz częstotliwości próbkowania do 100 MSPS. Kolejne zalety to doskonałe parametry pracy, czterokanałowa architektura, niski pobór mocy wynoszący jedynie 380 mW na kanał oraz niewielkie wymiary. Przetwornik ADS5263 umożliwia inżynierom skonstruowanie mniejszych urządzeń służących do obrazowania w medycynie niż stosowane wcześniej z wykorzystaniem przetworników jedno- lub dwukanałowych. Opcja obudowy niemagnetycznej umożliwia stosowanie przetwornika w silnych polach magnetycznych, np. w urządzeniach do MRI [obejrzyj wideo]. Próbki i moduły ewaluacyjne dostępne są na stronie www.ti.com/ads5263-pr.

– Aby uzyskać wyraźne obrazy o dużej ostrości i dobrym kontraście, które umożliwiają lekarzom wczesne wykrycie choroby, systemy obrazowania, takie jak MRI, wymagają zastosowania wielu zaawansowanych rozwiązań z zakresu elektroniki. Duże urządzenia często wykonują długotrwałą procedurę skanowania, podczas której pacjent musi pozostać całkowicie nieruchomy – mówi Steve Anderson, starszy wiceprezes w oddziale High Performance Analog TI. – Wykorzystując nasze doświadczenie w zakresie przetworników i obrazowania w medycynie, producenci mogą wykorzystać ADS5263 do skonstruowania mniejszych i szybszych urządzeń zapewniających doskonałą jakość obrazu, bardziej wydajne skanowanie i wyższy komfort pacjenta.

Podstawowe cechy i zalety:

 • 14- i 16-bitowe tryby rozdzielczości pozwalają konstruktorom na wybór pomiędzy pracą w trybie niskiego poboru energii a trybem szybkim o wysokiej rozdzielczości
 • W trybie 16-bitowym, przetwornik ADS5263 zapewnia uzyskanie wyraźnych obrazów przy jednoczesnym niskim zużyciu energii:
 • o SNR wynoszący 84,6 dBFS dla sygnału wejściowego 10 MHz oraz częstotliwości próbkowania 100 MSPS.
  • 380 mW/kanał.
  • Zakres napięcia wejściowego 4-Vpp.
 • W oszczędnościowym trybie 14-bitowym układ ADS5263 obniża zużycie energii o około połowę:
  • SNR wynoszący 73 dBFS dla sygnału wejściowego 10 MHz oraz częstotliwości próbkowania 100 MSPS.
  • 195 mW/kanał.
  • Zakres napięcia wejściowego 2-Vpp.
 • Niewielkie wymiary: czterokanałowa architektura w obudowie 9-mm x 9-mm QFN to 50% oszczędność miejsca na płycie w porównaniu z istniejącymi urządzeniami jedno- i dwukanałowymi.
 • Opcja obudowy niemagnetycznej pozwala na pracę bez zniekształceń obrazu w silnych polach magnetycznych, generowanych np. przez urządzenia do MRI.
 • Przetwornik ADS5263 oferuje te same zalety także w zastosowaniach przemysłowych.


Narzędzia i wsparcie
Moduł ewaluacyjny (EVM) daje możliwość przetestowania ADS5263 w różnych warunkach. Cena ADS5263EVM wynosi 299 USD.

W celu sprawdzenia integralności sygnałów dostępny jest także model IBIS.

Dostępność, opakowanie i ceny
Układ ADS5263 dostępne jest w dwóch obudowach 9-mm x 9-mm QFN. W obudowie normalnej do zastosowań o dużej szybkości i wysokiej rozdzielczości, w medycynie i przemyśle bez pól magnetycznych, kosztuje 236,50 USD w ilościach po 1.000 szt. W obudowie niemagnetycznej do zastosowań w obecności pola magnetycznego (np. MRI) kosztuje 385,50 USD w ilościach po 1.000 szt.

Wysoce zoptymalizowane produkty analogowe i pełna gama wyrobów do zastosowań w medycynie
ADS5263 to najnowsze uzupełnienie szerokiej gamy często nagradzanych analogowych produktów TI przeznaczonych do obrazowania i innych zastosowań medycznych.
* Urządzenia ultradźwiękowe: AFE58xx - rodzina analogowych układów wejściowych do zastosowań ultradźwiękowych, w tym AFE5801 i AFE5851 do urządzeń podręcznych, AFE5805 i AFE5804 do urządzeń przenośnych i średniej klasy, oraz AFE5807 i AFE5808 do wysokiej klasy systemów ultradźwiękowych; całość uzupełniona może być przełącznikiem transmisja/odbiór TX810.
* EKG/EEG: ADS1298 - rodzina analogowych układów wejściowych o najniższej mocy i najwyższej integracji, do stosowania w elektrokardiografii (EKG), elektroencefalografii (EEG) i innych aplikacjach monitorowania stanu pacjenta.

Pełna gama półprzewodnikowych produktów TI do zastosowań w medycynie obejmuje także procesory wbudowane, takie jak DSP i MCU, oraz pełen typoszereg rozwiązań w zakresie przekazywania sygnałów analogowych, zarządzania mocą, łączności bezprzewodowej, który umożliwia producentom szybsze wprowadzenie na rynek nowoczesnej elektroniki medycznej.
Więcej informacji o ADS5263 i produktach TI do obrazowania w medycynie:

 • Karta katalogowa ADS5263 oraz zamówienie modułu ewaluacyjnego i próbek: www.ti.com/ads5263-pr
 • Strona TI dotycząca obrazowania medycznego zawierająca schematy blokowe oraz prezentująca pełną gamę zastosowań, takich jak skanery CT czy urządzenia do MRI: www.ti.com/medicalimaging
 • Przewodnik TI dotyczący aplikacji obrazowania w medycynie: www.ti.com/imagingguidepdf-pr
 • Więcej informacji o ofercie TI dla medycyny: www.ti.com/medical  


#   #   #

Komponenty Texas Instruments stosowane w urządzeniach medycznych
TI pomaga tworzyć technologię polepszającą jakość i dostępność urządzeń medycznych w celu zrewolucjonizowania opieki zdrowotnej w XXI wieku. Wykorzystując pełną gamę produktów analogowych i procesorów wbudowanych, od modułów konstrukcyjnych po kompletne rozwiązania półprzewodnikowe, oraz dysponując dogłębną wiedzą o systemach, globalną infrastrukturą serwisową, zawansowanymi technologiami i powiązaniami z przemysłem medycznym, TI dąży do tego, by nowatorskie elektroniczne urządzenia medyczne stały się bardziej elastyczne, tańsze i łatwiej dostępne. Doświadczenie TI na różnych rynkach, takich jak komunikacja bezprzewodowa, elektronika konsumencka, przemysł motoryzacyjny i lotniczy, umożliwia naszym inżynierom spełnienie rosnących wymagań rynku medycznego w zakresie większej precyzji, niższego zużycia energii i mniejszych wymiarów przy zachowaniu wysokich standardów jakości i niezawodności. Więcej informacji na stronie http://www.ti.com/medical.

Informacje o firmie Texas Instruments
Innowacyjne półprzewodniki firmy Texas Instruments umożliwiają 80 000 klientów korzystanie z nowych możliwości i kształtowanie lepszego, bardziej bezpiecznego, ekologicznego, zdrowszego i ciekawszego świata. We wszystkim, co robimy kierujemy się troską o budowanie lepszej przyszłości: od wytwarzania półprzewodników w odpowiedzialny sposób, poprzez troskę o naszych pracowników, do okazywania wdzięczności społecznościom, w których działamy. To dopiero początek naszej działalności. Więcej informacji pod adresem www.ti.com.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl