Energetyczne konferencje i targi w Expo Silesia - ENERGETYKA - KONFERENCJA - TAURON - POLITECHNIKA ŚLĄSKA - EXPO SILESIA - SILESIA POWER MEETING - KABLE I PRZEWODY ELEKTRYCZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Energetyczne konferencje i targi w Expo Silesia
drukuj stronę
poleć znajomemu

Energetyczne konferencje i targi w Expo Silesia

Energetyczne konferencje i targi w Expo Silesia

TAURON Polska Energia oraz prof. Tadeusz Chmielniak z Politechniki Śląskiej to tegoroczni laureaci nagrody „Lider Czystych Technologii w Energetyce”. Statuetki zostały wręczone podczas konferencji i wystawy Silesia Power Meeting, organizowanej pod patronatem Parlamentu Europejskiego w dniach 11-12 maja. W tym samym czasie w Expo Silesia odbyła się także konferencja i wystawa poświęcona kablom i przewodom wykorzystywanym w przemyśle.

Statuetki „Lider Czystych Technologii w Energetyce” przyznano po raz drugi. Ich pierwszymi laureatami w ubiegłym roku byli prof. Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz prof. Marek Ściążko, Dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza. Tym razem tytuł w kategorii osobowość powędrował do prof. Tadeusza Chmielniaka z Politechniki Śląskiej, specjalizującego się w zagadnieniach energetyki jądrowej. Natomiast statuetkę dla firmy TAURON Polska Energia S.A. za wyjątkowe osiągnięcia służące poprawie efektywności energetycznej osobiście odebrał prezes Dariusz Lubera.

To właśnie o głównych planach inwestycyjnych TAURON-u w regionie śląskim oraz instalacjach w sektorze czystych technologii węglowych można było dowiedzieć się podczas organizowanej w Expo Silesia konferencji Inwestycje w polski sektor energetyczny”. Wśród prelegentów znaleźli się także przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Gospodarki Głównego Instytutu Górniczego, jak również firm: Foster Wheeler, ENERGOPOMIAR Sp. z o.o., UNISERV SA, RAFAKO SA, SENER Sp. z o.o. czy Alstom Power.

Tematyka konferencji „Zabezpieczenia dla energetyki przemysłowej” była z kolei szczególnie ważna dla firm z regionu śląskiego, z których wciąż wiele działa w przemyśle ciężkim i na co dzień boryka się z problemami zabezpieczenia przewodów przed ogniem, wysoką temperaturą i trudnymi warunkami fizycznymi. W dyskusji wzięli udział specjaliści ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki. Prelegentami byli również przedstawiciele TELE-FONIKA Kable Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A., TECHNOKABEL S.A. czy firmy EMAG. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich oraz firmą Eti Polam.

Branżowe konferencje uzupełniły – Targi Energetyczne Silesia Power Meeting oraz Targi Technologii, Wykorzystania Kabli i Przewodów w Przemyśle, podczas których prezentowano m. in.: urządzenia wykorzystywane w energetyce zawodowej i przemysłowej, maszyny do wytwarzania, przetwarzania kabli, osłony kablowe, światłowody, gniazdka, osprzęt elektroinstalacyjny. Nie brakło również prezentacji nowych rozwiązań technologicznych i aktualnych nowinek z zakresu elektrotechniki i elektryki.

Więcej informacji na temat konferencji i targów można znaleźć na stronach: www.powermeeting.pl oraz www.expocable.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl