„Pol-lighting” – czyli jak wspólnie dbać o interesy ogółu - OŚWIETLENIE - PHILIPS - OSRAM - LUG - POLLIGHTING - AGA LIGHT - BEGE - ES-SYSTEM - SITECO - THORN - SCHREDER - HELIOS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności „Pol-lighting” – czyli jak wspólnie dbać o interesy ogółu
drukuj stronę
poleć znajomemu

„Pol-lighting” – czyli jak wspólnie dbać o interesy ogółu

„Pol-lighting” – czyli jak wspólnie dbać o interesy ogółu
fot. Pollighting

Czy istnieje możliwość połączenia sił konkurujących ze sobą producentów, po to, by wspólnie działać na rzecz rozwoju innowacyjności i konkurencyjności branży, które sprzyjają środowisku naturalnemu? Tak! W wyniku takich działań 14 producentów sprzętu oświetleniowego w 2006 roku utworzyło wspólną organizację – Związek Producentów Sprzętu Oświetleniowego „Pol-lighting”.

Związek jest organizacją o wysokiej reprezentatywności dla sektora źródeł światła i profesjonalnych opraw oświetleniowych.
W chwili obecnej „Pol-lighting” zrzesza firmy reprezentujące 80% polskiego rynku źródeł światła i profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, w tym: AGA Light S.A.; BEGA Limburg; ES-SYSTEM. SA ; ES-SYSTEM Wilkasy Sp. z o. o.; GOLLAND Sp.z.o.; HELIOS Fabryka Żarówek Sp z o.o.; IMPERIAL Sp.J;  LUG SA; NARVA Sp zoo; OSRAM Sp zoo; PHILIPS LIGHTING SA Oddział w Pile ; PHILIPS LIGHTING SA Oddział w Kętrzynie ; SCHREDER Sp. zoo,  SITECO LIGHTING Sp z oo; THORN LIGHTING Sp z o o. Łącznie członkowie Pol-lighting zatrudniają  w Polsce ponad 7000 osób, co stanowi 70% ogółu zatrudnionych w przemyśle oświetleniowym.

Podstawowym zadaniem „Pol-lighting” jest szerzenie wiedzy oświetleniowej i prezentowanie niezależnych, rzetelnych i obiektywnych informacji na temat źródeł energii. Związek w imieniu członków współdziała z instytucjami administracji publicznej, instytucjami badawczo-naukowymi oraz osobami, które podejmują decyzje w zakresie oświetlenia. - Działania te mają na celu wykorzystanie potencjału rozwojowego branży oświetleniowej  do podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności gospodarki – podkreśla Narcyza Barczak-Araszkiewicz Dyrektor Generalny Polskiego Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-lighting. – Związek wskazuje na rozwiązania z zakresu poprawy efektywności wykorzystania energii na cele oświetleniowe, które muszą być realizowane łącznie z zapewnieniem odpowiednich wymogów jakościowych, funkcjonalnych i ekologicznych. Wykorzystanie wiedzy i doświadczenie branży decyduje o tym, że europejskie i krajowe  strategie rozwoju są realizowane efektywnie, na zasadach WIN-WIN tj. z korzyścią dla wszystkich uczestników. Zadaniem związku jest także współpraca z europejskimi organizacjami branżowymi w celu  formułowania postulatów i reprezentowania branży oświetleniowej na forum Unii Europejskiej, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące kierunków rozwoju gospodarczego . . Bierzemy udział w  konsultacjach społecznych projektów ustaw istotnych z punktu widzenia branży , ostatnio dotyczących nowej ustawy o efektywności energetycznej, która niebawem wejdzie w życie.

Związek producentów nie reprezentuje interesów żadnej z firm członkowskich. „Pol-lighting”, jest platformą wymiany informacji i wypracowywania opinii  ,które są  dostępne dla obywateli poprzez stronę internetową oraz prezentacje na konferencjach o tematyce związanej z oświetleniem. Jest to także miejsce, gdzie wykuwa się jeden, wspólny głos polskiej branży oświetleniowej prezentowany w organizacjach europejskich, a za ich pośrednictwem na forum Unii Europejskiej. „Pol-lighting” należy do europejskich organizacji CELMA – europejskiej federacji zrzeszającej  organizacje narodowe producentów opraw oświetleniowych i komponentów oświetleniowych , oraz europejskiej organizacji producentów źródeł światła ELC.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl