Farnell element14   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe produkty i systemy do kompensacji mocy biernej nn i SN od Legranda
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe produkty i systemy do kompensacji mocy biernej nn i SN od Legranda

Nowe produkty i systemy do kompensacji mocy biernej nn i SN od Legranda
fot. Legrand

Firma Alpes Technologies, marka handlowa Grupy Legrand od 2008 roku, to wiodący producent komponentów i gotowych rozwiązań do kompensacji mocy biernej w sieciach nn i SN. W związku z tym, Legrand Polska ma możliwość oferowania Państwu produktów i rozwiązań z zakresu kompensacji mocy biernej na najwyższym poziomie technicznym.
 

 

 


ALPIVAR2 – KONDENSATORY NN


ALPIVAR2 – KONDENSATORY NNIstotnym elementem systemów do kompensacji mocy biernej są kondensatory energetyczne. Kondensatory Alpivar2 dostępne są w wykonaniach trójfazowych, o mocach od 2,5 do125 kVAr. W porównaniu do tradycyjnych kondensatorów aluminiowych posiadają następujące zalety: o wiele dłuższa żywotność od urządzeń konwencjonalnych, znakomita wytrzymałość na przepięcia i wyładowania częściowe, doskonała stałość parametrów w czasie, obudowa w II klasie izolacji, wykonana z tworzywa samogasnącego, możliwość montażu w dowolnej pozycji, itd. Kondensatory Alpivar2 spełniają wymagania w zakresie ochrony środowiska naturalnego (są pozbawione PCB – polichlorowanych bifenyli).

 

CTX-C - STYCZNIKI DO ŁĄCZENIA KONDENSATORÓW


CTX-C - STYCZNIKI DO ŁĄCZENIA KONDENSATORÓWKolejnym grupą produktów niezbędnych do zbudowania systemu kompensacji mocy biernej są styczniki CTX-C specjalnie przystosowane do łączenia obwodów o charakterze pojemnościowym. Zakres oferty obejmuje styczniki o maksymalnej mocy użytkowej od 12,5 do 70 kVAr przy napięciu 380/400 V. Styczniki te są fabrycznie wyposażone w styki pomocnicze 1 NO + 1 NC oraz rezystory ograniczające przeznaczone do redukowania przetężeń powstających podczas operacji łączeniowych.

 

 

 

 

ALPTEC - REGULATORY WSPÓŁCZYNNIKA MOCY


ALPTEC - REGULATORY WSPÓŁCZYNNIKA MOCYRegulatory współczynnika mocy Alptec sterują załączaniem i wyłączaniem stopni w celu utrzymania pożądanego współczynnika mocy. Regulator jest zaawansowanym urządzeniem mikroprocesorowym, co zapewnia dokładność i wiarygodność pomiarów i odczytów wartości, nawet w przypadku sieci o wysokim poziomie zakłóceń.
Regulatory dostępne są w wersjach 3, 5, 7 i 12 stopniowych.
Charakterystyka ogólna:
• wyświetlacz LED: 3 cyfrowy, 7 segmentowy,
• klawiatura membranowa,
• port RS 232 do ustawiania parametrów i automatycznego testowania poprzez PC,
• czujnik temperatury wewnętrznej,
• zaawansowana funkcja pomiaru przepięć kondensatora, średnia za 1 tydzień,
• 1 programowalny przekaźnik do alarmu i/lub sterowania wentylatorem.

 

ALPIMATIC I ALPISTATIC - PANELE KOMPENSACYJNE I BATERIE KONDENSATORÓW NN


ALPIMATIC I ALPISTATIC - PANELE KOMPENSACYJNE I BATERIE KONDENSATORÓW NNLegrand oferuje trzy sposoby stworzenia systemu kompensacji mocy biernej.

Pierwszy to zbudowanie baterii kondensatorów w oparciu o wymienione wyżej komponenty (kondensatory, regulatory, styczniki).

Drugi sposób to zbudowanie baterii kondensatorów z paneli kompensacyjnych Alpimatic/Alpistatic. Panel kompensacyjny jest gotowym, fabrycznie okablowanym zestawem do zabudowy w szafach, pozwalającym stworzyć system do kompensacji automatycznej.
W skład każdego panela wchodzi:
• 1 kondensator Alpivar²,
• 1 stycznik półprzewodnikowy,
• 1 zestaw 3 bezpieczników topikowych,
• 1 zestaw szyn zasilających miedzianych z zaciskami do łączenia paneli,
• 1 rama stalowa, na której wszystkie elementy są zamontowane i okablowane
• szerokość 600 lub 800 mm

Trzecią opcją jest zamówienie gotowych baterii kondensatorów. Bateria taka wykonana jest dokładnie według wymagań klienta – tj. posiada określoną moc, liczbę stopni, może zawierać dławiki ochronne, główny wyłącznik zabezpieczający, itp. Załączanie i odłączanie poszczególnych stopni jest realizowane przez styczniki elektromechaniczne CTX-C. W przypadku instalacji zawierającej odbiorniki czułe na zmiany napięcia (PLC-Programowalne Sterowniki Logiczne, komputery przemysłowe) lub mających szybkie cykle pracy (roboty, urządzenia spawalnicze, przemienniki częstotliwości/falowniki) konieczne jest zastosowanie baterii Alpistatic do kompensacji szybkiej, gdzie załączanie poszczególnych stopni realizowane jest przy pomocy styczników półprzewodnikowych.
Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się następujące korzyści:
• brak składowych przejściowych prądu przy załączaniu kondensatorów, które mogłyby powodować zapady napięcia.
• brak przepięć przejściowych, podczas wyłączania kondensatorów, związanych z problemem gaszeniem łuku elektrycznego,
• czas reakcji przy załączaniu i odłączaniu stopni jest krótszy niż 40 ms).

 

BATERIE KONDENSATORÓW SN


BATERIE KONDENSATORÓW SNGama kondensatorów i baterii kondensatorów średniego napięcia uzupełnia ofertę kompensacji mocy biernej firmy Legrand, dostarczając rozwiązania do kompensacji stałej, automatycznej, z filtrami lub bez filtrów harmonicznych dostosowane do indywidualnych wymagań projektu. W oparciu o baterie kondensatorów SN produkcji Alpes Technologies zrealizowano szereg projektów i instalacji na obiektach w wielu krajach na całym świecie.
W zakresie systemów kompensacji SN zapewniamy dostęp do bezpośredniego wsparcia francuskich specjalistów z fabryki Alpes Technologies.

 

 

Źródło: Legrand

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl