3M Poland otwiera dwie nowe fabryki - PRZEMYSŁ - POLSKA - LOTNICTWO - 3M - FABRYKA - WROCŁAW - MOTORYZACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 3M Poland otwiera dwie nowe fabryki
drukuj stronę
poleć znajomemu

3M Poland otwiera dwie nowe fabryki

3M Poland otwiera dwie nowe fabryki

Dziś we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie dwóch fabryk 3M Poland produkujących wyroby na potrzeby przemysłu kosmicznego i lotniczego oraz motoryzacyjnego. W nowych zakładach, należących do polskiego oddziału światowego lidera w dziedzinie innowacji, zatrudnienie znajdzie ponad 100  osób. Symbolicznego odsłonięcia tablic dokonano w obecności Marszałka Sejmu RP – Grzegorza Schetyny, Prezydenta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza oraz przedstawicieli koncernu 3M.

Otwarcie nowych fabryk 3M Poland jest kolejnym elementem strategii budowania Europejskiego Centrum Produkcyjnego przy ul. Kowalskiej. Firma, obchodząca w tym roku jubileusz 20-lecia swojego istnienia w Polsce, posiada obecnie 8 zakładów produkcyjnych, z czego 6 znajduje się we Wrocławiu.

- Otworzyliśmy dzisiaj we Wrocławiu fabrykę produkującą folie ochronne oraz kleje termoutwardzalne. Wierzymy, że nowy zakład jeszcze bardziej zaznaczy obecność 3M w Polsce, a także pozwoli nam na bieżąco dostosowywać ofertę do stale rosnących oczekiwań Klientów. Cieszymy się, że to właśnie tutaj ruszy kolejna linia produkcyjna ponieważ Europejska dywizja 3M, odpowiedzialna za produkty dla sektora Aerospace, pełni ważną rolę w strategii koncernu. Należące do niej zakłady pokrywają bowiem 40% światowego popytu na folie i kleje. Dzięki tej lokalizacji będziemy również w stanie usprawnić dystrybucję naszych materiałów do innych krajów w regionie – wyjaśnia Denise Rutherford, dyrektor generalny sektora 3M Aerospace and Aircraft Maintenance.

- Wrocław jest dla nas od lat miejscem szczególnym w kontekście planów inwestycyjnych 3M. To tutaj od dziesięciu lat konsekwentnie otwieramy kolejne zakłady produkcyjne, gwarantując polskim specjalistom dostęp do najnowszych technologii oraz nowe miejsca pracy. I co najważniejsze nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W budowie jest bowiem jeszcze jedna fabryka 3M - wyjaśnia Xavier Douellou, dyrektor generalny 3M Poland.

- Do dzisiaj zainwestowaliśmy w Polsce około 350 milionów dolarów. Nie zamierzamy jednak zwalniać tempa, ponieważ tylko w tym roku zainwestujemy tu kolejne 83 miliony dolarów. Naszą ambicją jest, aby Polska stała się dla 3M kluczowym krajem, z którego pochodzić będzie większość produktów eksportowanych na rynki w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje John Bowers, dyrektor produkcji i logistyki 3M, region CEE and MEA.

Nowa fabryka 3M Poland, wytwarzająca produkty dla przemysłu lotniczego, produkować będzie folie i kleje termoutwardzalne oraz folie ochronne. Odbiorcami wyrobów AAMD (Aerospace & Aircraft Maintenance Division) są m.in. takie koncerny jak: Airbus, Bell czy Boeing. Produkcja w zakładzie we Wrocławiu będzie prowadzona i nadzorowana w oparciu o system zarządzania jakością w przemyśle lotniczym ISO 9000; AS 9100 (rozszerzony lotniczy standard jakościowy). Z kolei drugi zakład zajmować się będzie produkcją elementów stosowanych do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i ceramicznych filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach. Katalizatory i filtry diesla muszą spełniać restrykcyjne wymogi norm poziomu emisji spalin obowiązujących w Unii Europejskiej. Technologia, która będzie stosowana we wrocławskiej fabryce jest strzeżona patentami technologicznymi i polega na formowaniu materiału w procesie suchym, w oparciu o użycie włókien, głównie ceramicznych i szklanych.

Ceremonia otwarcia nowych zakładów 3M Poland odbyła się m.in. w obecności Marszałka Sejmu RP - Grzegorza Schetyny, Wicewojewody Dolnośląskiego – Ilony Antoniszyn-Klik, Prezydenta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza, Prezesa Pracodawców RP - Andrzeja Malinowskiego, Prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych - Sławomira Majmana oraz przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl