Elektrotim zapowiada rekordowy zysk na koniec roku - INSTALACJE ELEKTRYCZNE - SYSTEMY AUTOMATYKI - ZYSK - AKCJE - DYWIDENDA - RYNEK ELEKTRYCZNY - ELEKTROTIM - KONTRAKTY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Elektrotim zapowiada rekordowy zysk na koniec roku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Elektrotim zapowiada rekordowy zysk na koniec roku

Elektrotim zapowiada rekordowy zysk na koniec roku
fot. Elektrotim

Pomimo straty poniesionej w I kwartale, obecny rok dla Elektrotimu zapowiada się bardzo dobrze. – Spodziewam się, że na koniec roku wynik spółki będzie najlepszy w historii – zapowiada Andrzej Diakun, prezes firmy wykonującej instalacje elektryczne i systemy automatyki.

Czy już w drugim kwartale spółka wyjdzie spod kreski? Tego prezes nie ujawnia, ale podkreśla, że na pewno pierwsze półrocze będzie lepsze niż w roku ubiegłym.

Z miesiąca na miesiąc rośnie portfel zamówień grupy Elektrotim. Na koniec I kwartału wynosił on 146 mln zł i był o 90 proc. wyższy niż w tym samym czasie roku ubiegłego. Obecnie wartość zleceń przekroczyła już 175 mln zł, z czego 143 mln zł to umowy Elektrotimu. Pozyskane kontrakty dotyczą np. prac przy budowie nowego lotniska pod Lublinem za 18,4 mln zł czy budowy strzelnicy we Wrocławiu za 18,2 mln zł.

– Portfel na ten rok mamy już dopięty. Staramy się teraz o kontrakty, które będziemy realizować w przyszłym roku – dodaje Diakun.

Ponieważ 70 proc. zakontraktowanych zleceń będzie wykonanych w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, Elektrotim może liczyć na rekordowe roczne obroty rzędu 100 mln zł. W ubiegłym roku było to 75 mln zł. Poprawę sprzedaży widać już po I kwartale, kiedy obroty poszybowały w górę o 110 proc., do 18,5 mln zł.

Wszystko wskazuje na to, że spółka w przyszłym roku podzieli się rekordowym zyskiem z akcjonariuszami. – Co roku staramy się wypłacać dywidendę w wysokości 5–10 proc. kapitalizacji spółki (obecnie wynosi ona ok. 100 mln zł – przyp. red.). Sytuacja firmy jest dobra i nie widzę powodu, by rezygnować z tej tradycji – mówi Diakun.

W tym roku na dywidendę pójdzie cały zysk wypracowany w 2010 roku (około 5 mln zł) oraz środki z kapitału rezerwowego (około 1,9 mln zł). Na akcję przypada więc po 70 gr.

Źródło: Parkiet

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl