Verbatim wprowadza do sprzedaży siedem nowych energooszczędnych lamp LED - LED - GNIAZDA - OŚWIETLENIE LED - OPRAWY ENERGOOSZCZĘDNE - LAMPY LEDOWE - VERBATIM - GU10 - REFLEKTORY PUNKTOWE - GU5.3
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Verbatim wprowadza do sprzedaży siedem nowych energooszczędnych lamp LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Verbatim wprowadza do sprzedaży siedem nowych energooszczędnych lamp LED

Verbatim wprowadza do sprzedaży siedem nowych energooszczędnych lamp LED

Firma Verbatim zapowiedziała siedem nowych modeli ze swojej linii energooszczędnych lamp LED. Lampy o żywotności sięgającej 35 000 godzin zapewniają oszczędność energii od 70 do 85 procent w porównaniu z konwencjonalnym świetlówkami. Zaprojektowano je jako bezpośredni zamiennik żarówek, halogenów i świetlówek kompaktowych (CFL) do zastosowań uniwersalnych i codziennego użytku. Lampy są już dostępne w cenach od 59 złotych za sztukę.

Pięć spośród nowych produktów to reflektory punktowe z gniazdami GU10. Są zasilane z sieci energetycznej o napięciu 200-240 VAC. Mają znamionową moc od 4 do 8 W i zastępują konwencjonalne lampy o mocy od 20 do 60 W. Temperatura barwowa wynosi od 2700K (ciepła biel) do 5300K (zimna biel), a minimalny wskaźnik oddawania barw (colour rendering index, CRI) nowych lamp wynosi od 75 do 80, w zależności od modelu.

Nowy reflektor punktowy MR16 z gniazdem GU5.3 jest zasilany prądem zmiennym lub stałym o napięciu 12 V. Reflektor o mocy 6,5 W zastępuje konwencjonalne lampy o mocy 20 W, 
a jego żywotność sięga 35 000 godzin. Oferuje chłodne, białe światło o temperaturze 4200K, 
a jego minimalny wskaźnik CRI wynosi 75.

Nowy reflektor punktowy Verbatim R63 o mocy 8 W ma mocowanie typu E27 (gwintowane) i jest najmocniejszą z nowych półprzewodnikowych lamp LED. Zastępuje konwencjonalne źródła świata o mocy 60 W, zapewniając ponad 80-procentową oszczędność energii. Podobnie jak w przypadku lamp MR16, jego wskaźnik CRI wynopsi przynajmniej 75, żywotność sięga 35 000 godzin, a światło można przyciemniać (z wyjątkiem dwóch model GU10 o mocy 5,5 W, wszystkie nowe lampy można przyciemniać).

Wszystkie lampy LED firmy Verbatim wykorzystują fosforową powłokę na niebieskich diodach LED. Zapewnia to szerokie widmo białego światła. Soczewki w obudowach skupiają światło, a wbudowane obwody elektryczne efektywnie sterują diodami LED, co pozwala odzyskać początkowe koszty poprzez oszczędność energii i niezwykle długą żywotność lamp. W Europie oświetlenie domów i firm odpowiada za około 20 proc. całkowitego wykorzystania elektryczności, więc przejście na oświetlenie LED ma znaczny wpływ na zużycie energii i emisje dwutlenku węgla. W przeciwieństwie do świetlówek CFL, które zawierają rtęć, lampy LED nie zawierają żadnych niebezpiecznych materiałów.

Lampy LED firmy Verbatim można kupić u dużych hurtowników i detalicznych sprzedawców sprzętu elektrycznego.

Verbatim wprowadza do sprzedaży siedem nowych energooszczędnych lamp LED

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl