AGH wykształci kadry dla poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego - AGH - KRAKÓW - GAZ ŁUPKOWY - WYDOBYCIE - ZŁOŻA GAZU ŁUPKOWEGO - ORLEN - ORLEN UPSTREAM - ZŁOŻA NIEKONWENCJONALNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności AGH wykształci kadry dla poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego
drukuj stronę
poleć znajomemu

AGH wykształci kadry dla poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego

AGH wykształci kadry dla poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego
fot. Wiadomości24.pl

Kształceniem kadr specjalizujących się w poszukiwaniach i wydobyciu gazu łupkowego dla ORLEN Upstream zajmie się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (AGH). Uczelnia zyska specjalistycznego partnera w zakresie wykładów, praktyk i staży zawodowych. 

Nawiązana współpraca to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na fachowe kadry inżynieryjno-techniczne w przemyśle naftowym, jak i potrzebę zmiany kierunkowego kształcenia. Rozwijający się dynamicznie nowy rynek złóż niekonwencjonalnych, a w szczególności aspekt badawczy poszukiwań, wymaga innowacyjnych rozwiązań zarówno w obszarze technologicznym, jak i edukacyjnym - czytamy w komunikacie AGH.

Jak poinformował rzecznik prasowy uczelni Bartosz Dembiński, w ramach współpracy partnerów przewidziano m.in. specjalistyczne wykłady prowadzone przez kadrę ORLEN Upstream, realizację praktyk dla studentów Akademii w spółce oraz staży zawodowych dla doktorantów i pracowników uczelni. AGH utworzy również autorskie studia podyplomowe ukierunkowane na zdobywanie nowoczesnej wiedzy niezbędnej w pracach poszukiwawczo-wydobywczych.

List intencyjny został podpisany w Krakowie przez Prorektora ds. Współpracy i Rozwoju AGH, prof. Jerzego Lisa, Dziekana Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH, prof. Andrzeja Goneta oraz Wiesława Prugara, Prezesa Zarządu ORLEN Upstream.

"AGH kształci specjalistów w praktycznie wszystkich dziedzinach związanych z szeroko pojętą energetyką. Umowa z ORLEN Upstream umożliwi nam uatrakcyjnienie tego kształcenia i jeszcze lepszy, bezpośredni kontakt naszych studentów i naukowców z najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi w branży poszukiwawczo-wydobywczej" - uważa rektor AGH, prof. Antoni Tajduś.

Zdaniem prezesa ORLEN Upstream, zacieśnienie współpracy firm wydobywczych z uczelniami takimi jak AGH to ważny krok w budowaniu potencjału wiedzy i być może szansa na rozwój własnych, polskich, innowacyjnych technologii.

"Do poszukiwań i wydobycia węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych potrzebne są nie tylko specjalistyczne licencje, ale przede wszystkim wysokiej klasy specjaliści. Nie jest tajemnicą, że w Polsce brakuje takich kadr, więc nasza współpraca ma szansę zrewolucjonizować tę część rynku pracy" - komentował po podpisaniu umowy Wiesław Prugar.

ORLEN Upstream Sp. z o.o. jest spółką należącą do Grupy ORLEN, powołaną do realizacji strategii Koncernu w zakresie poszukiwania i wydobycia węglowodorów. Podstawową działalnością firmy jest między innymi: poszukiwanie i rozpoznanie złóż węglowodorów, prowadzenie wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, wykonywanie usług związanych z poszukiwaniem, rozpoznaniem i eksploatacją złóż ropy naftowej oraz gazu ziemnego.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl